Apple’a 302 Milyonluk Tazminat Cezası!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Virnetx ile Apple şirketleri arasında görülen patent davasında jüri Apple aleyhine 302 milyon dolarlık tazminat kararı verdi.

Apple’a 302 Milyonluk Tazminat Cezası!

Avrupa’da vergi kaçırmakla suçlanan ve 3 milyar dolarlık tazminat ve ceza ödemekle karşı karşıya kalan Apple’a bir şok da Amerika’dan geldi. Amerika mahkemesi şirket merkezini Silikon Vadisi’ne taşıyan Apple aleyhine karar verdi. Bilindiği üzere kısa bir süredir görülen davada Virnetx, Facetime uygulamasının patent haklarının kendilerine ait olduğunu ve Apple tarafından izinsiz kullanıldığını iddia etmişti.

Apple’ın Virnetx’e ait olan patent haklarını ihlal ettiği ve izinsiz kullandığına karar veren mahkeme, Amerikan teknoloji devini 302.4 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti. Daha önce de görülen aynı davada kazanan tekrar Virnetx olmuştu ve Apple görülen o davada da 625 milyon dolar tazminat cezası almış ve temyiz hakkını kullanmıştı. Temyiz duruşmaları sonucunda yine ceza alan Apple, buna rağmen cezada indirime gidilmesini sağlamıştı.

Virnetx ile Apple arasındaki savaş görünen o ki devam edeceğe benziyor. Son davayı da kazanan Virnetx, Apple’ın pek çok konuda patent ihlali gerçekleştirdiği iddiasıyla hareket edecek. Konun peşini bırakmayacaklarını belirten Virnetx yetkilileri, Apple’ın bu tür tutumlarına karşılık yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.

apple a rekor tazminat 302 milyon dolar tazminat cezası virnetx apple
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şubeye Gitmeden Anında Kredi Çekebileceğiniz Bankalar!
Şubeye Gitmeden Anında Kredi Çekebileceğiniz Bankalar!
Emeklilere Ek İkramiye ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!
Emeklilere Ek İkramiye ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!