Advert Advert Advert


   

Cumhurbaşkanının Çağrısı Altın Satışlarını Artırdı

Cumhurbaşkanının Çağrısı Altın Satışlarını Artırdı

Doların sürekli olarak yükselmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dolarları bozdurup altın yapın çağrısı üzerine altın satışlarında büyük bir patlama meydana geldi.

   
   

Doların sürekli olarak yükselmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dolarları bozdurup altın yapın' çağrısı üzerine altın satışlarında büyük bir patlama meydana geldi. 

Küresel piyasalarda meydana gelen artış sonrasında dolar hızlı bir şekilde artmıştı. Doların hızlı bir şekilde artması Türkiye ekonomisini olumsuz anlamda etkilemeye başladı. Bunun ardından Türk lirasının değer kaybetmesi piyasaları olumsuz anlamda etkiledi. Doların tekrar düşüşünü sağlamak amacıyla çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda  altın fiyatlarının adeta patladığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan vatandaşların yastık altında bulunan dolarlarını bozdurmaya teşvik etmek amacıyla altına yatırmalarını istemiş bu konuda önemli bir çağrıda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çağrı kısa süre içerisinde yanıt bulmuş vatandaşların büyük kısmı yastık altında bulunan dolarları bozdurarak altın alımı gerçekleştirmeye başlamıştı. Bu durum altın piyasasında hareketliliği sağladığı için oldukça dikkat çekmişti.

Merkez Bankasının dolar konusunda piyasalara destek vereceğini açıklaması sonrasında dolar güne düşerek başlamış, beklenilenin olduğu gerçekleşmişti. Bunun üzerine altın satışlarının son bir hafta içerisinde 3 katına çıktığı belirlendi. Hali hazırda üretilmiş olarak bekleyen 55 ton altının ise ekonomiye bu çağrıların ardından kazandırılması bekleniyor. Vatandaşların altına hücum ettikleri belirtildi. Özellikle vatandaşların gram altına ilgi gösterdikleri ve yatırımlarını bu doğrultuda değerlendirmeye başladıkları belirlendi. Yapılan çağrıların ve alınan önlemlerin doların düşüşü açısından önemli bir adım olduğu belirtildi. 

 

altın fiyatları altın satışları cumhurbaşkanı çağrısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur Zammında Sona Gelindi! 2 Yıllık Zam Oranları Beli Oldu!
Memur Zammında Sona Gelindi! 2 Yıllık Zam Oranları Beli Oldu!
Vatandaş, Banka ve Kredi Kartıyla 27,9 Milyar Lirayı Akaryakıt İstasyonlarına Bıraktı!
Vatandaş, Banka ve Kredi Kartıyla 27,9 Milyar Lirayı Akaryakıt İstasyonlarına Bıraktı!