Yapı Kredi Bankası, 2017 İçin Personel Alımı Yapacak

Yapı Kredi, perakende krediler bünyesi için personel alımı duyurusu yaptı. Bireysel krediler raporlama ve çağrı yönetimi bölümü için yapılacak başvurudan seçilen adaylar, Gebze lokasyonlu çalışacaklar.

Yapı Kredi Bankası, 2017 İçin Personel Alımı Yapacak

En az 3 yıl tecrübeli adayların başvuru yapmasını öngören Yapı Kredi Bankası, eğitim seviyesi olarak en az üniversite mezunlarını tercih edecek. Erkek adaylar için askerlik şartını da ön planda tutan banka yetkilileri, askerlik için yapılmış olmasına veya muaf olunmasına özen gösteriyor. Yabancı dil için, ileri seviye İngilizce bilgisi aranıyor.

Tam zamanlı çalışma olanağı sunacak olan Yapı Kredi bankası, finans ve kredi departmanında çalışacak adaylar uzman pozisyonunda yer alacaklar.

Özellikle üniversitelerin iktisat, işletme, istatistik, maliye veya uluslararası finans bölümlerinden mezun adaylar arayan Yapı Kredi bankası, İngilizci alanındaki hakimiyete de özen gösteriyor. Finansal matematik alanında bilgili, bilgisayar kullanımında başarılı olan, analitik ve yaratıcı düşünme yapısına güvenen ve BDDK yönetmeliğine ve süreçlerine hakim olan adaylar, Yapı Kredi Bankası’nın açtığı pozisyona başvuru yapabilecekler.

Banka sınavları sonuçlarının yanı sıra risk yönetimi, risk izleme, tahsilat, raporlama konusunda deneyim sahibi olması istenilen adaylarda, mesleki sorumluluk için mevzuatlara ve uluslararası normlara hakim olması da isteniliyor. Seyahat engeli olmayan adayları bir adım öne alacak olan banka yetkilileri, ekip çalışmasına yatkınlık ve araç kullanımı için B sınıfı ehliyet şartı da arıyor.

Müşterilerin ödeme performansı raporlarını günlük, haftalık, aylık ve üçer aylık periyodlar hazırlama görevinde çalışacak olan adaylar, hazırladıkları raporlara göre trend analizlerini de yapacaklar. Banka iş ilanları ile başvurarak kabul edilen adaylar gecikme, takibe intikal, tahsilat, recovery, roll rate, cross default, vintage raporlarını ha hazırlayacak olan adaylar, işe kabul edilme durumu sonrasında minimum insan kaynağı, maksimum müşteri ulaşılabilirliği ve yüksek tahsilat oranı sağlayacak şekilde otomatik arama sistemini kurgulayacaklar.

Bölüm içi bireysel performanslar için ölçüm yapacak adaylar, çağrı merkezi için çağrı sayıları, işlem adetleri, işlem hacimler, çalışan sayısı gibi istatiksel bilgileri de analiz edip, raporlayıp ve tahminlerini yaparak istatiksel patternleri üretecekler.

İlgili iş ilanına başvurular ve detaylar için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/is-ilani/yapi-kredi-bireysel-krediler-raporlama-cagri-yonetim-uzmani-1661161

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Koç Yapı Kredi Bankası’nın Başına Geçti!
Ali Koç Yapı Kredi Bankası’nın Başına Geçti!
İş Bankası’ndan Uygun Faiz Oranlı Kredi Kampanyası
İş Bankası’ndan Uygun Faiz Oranlı Kredi Kampanyası