Advert Advert Advert


   

Emekliye Ev Sahibi Olma Fırsatı Geliyor!

Emekliye Ev Sahibi Olma Fırsatı Geliyor!

Son dönemlerde emekliler için sunulan fırsatlara bir yenisi daha eklendi ve bu süreçte TOKİ ile ortak yürütülen projelerde sadece aylık 300 lira taksitle emeklinin de ev sahibi olması için gerekli çalışmalar tamamlandı.

   
   

Son dönemlerde emekliler için sunulan fırsatlara bir yenisi daha eklendi ve bu süreçte TOKİ ile ortak yürütülen projelerde sadece aylık  300 lira taksitle emeklinin de ev sahibi olması için gerekli çalışmalar tamamlandı. 

Emeklilerin maaşları ile günümüz şartlarında ev almaları giderek zorlaştığı için bu konuda önemli sayılabilecek yeni projeler gündeme taşınmaya başlandı. Talep projeleri adı altında TOKİ tarafından sunulan projelere ilginin son derece yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Bu süreç içerisinde 25 bin emeklinin kira fiyatının çok altına ev sahibi olmaları sağlanacak. Sadece aylık 300 lira ödeme ile birlikte ev sahibi olmaları sağlanacak olan emeklilerin gerçekleştirilen bu çalışmaya yönelik beklentilerinin ve taleplerinin son derece yoğun olduğu belirtildi. 

Geçtiğimiz yıl ev sahibi yapılması planlanan emekli sayısının 17 binken bu yıl yapılan yeni düzenlemeler sonrasında rakamın 25 bine kadar çıkarılması ilgiyle doğru orantılı olarak yapılan çalışmalarında ne kadar önemli olduğunu gün yüzüne çıkardı. Emekliler başvurmaları halinde ayda sadece 300 lira taksitle uzun ödeme vadeleri ile ev sahibi olabilecekler. Kirada olan ve kirasını ödemekte zorlandığı gibi gelecek hakkında endişe duyan emeklilerin projenin başlatıldığı ilde en az bir yıl boyunca yaşıyor olması gerekecek. Bunun yanı sıra kendisine ve eşine ait herhangi bir ev tapusunun olmaması gerekiyor. 

Hane halkının geliri de kura çalışmalarına katılmaları açısından önemli bir ayrıntı olarak ortaya çıkıyor. 300 lira taksitle konut almak için kişinin emekli olması olmazsa olmaz şartlar arasında yer alıyor. 

emekliye fırsat toki emekliye ucuz ev
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarımsal Destekler Açıklandı! Arpadan Arıya İşte Tarımsal Destekler
Tarımsal Destekler Açıklandı! Arpadan Arıya İşte Tarımsal Destekler
Rusya'dan Türkiye İçin Önemli Açıklama Geldi!
Rusya'dan Türkiye İçin Önemli Açıklama Geldi!