İDO ve BUDO'da Seferler İptal!

İDO ve BUDO'da Seferler İptal!

Marmara Bölgesinde son bir haftadır yaşanan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bu gün İDO ve BUDO bazı deniz seferlerini iptal ettiğini açıkladı. İDO hangi saatlerde sefer yapmayacak? BUDO’da iptal edilen seferler hangileri? Ayrıntılar haberimizde…

Eko Gündem - 2017-01-11 10:59:31

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışından Marmara Bölgesi de nasibini aldı. Bölgede birçok hava şirketi uçuşlarını iptal etmek zorunda kalırken, otoyollar yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı, trafik durma noktasına geldi. Özellikle büyük şehirlerde hayatı felç eden kar yağışı, vatandaşların zor zamanlar yaşamasına neden oldu.

Ulaşımda aksaklıklara sebep olan kar yağışı hava, kara ve deniz yollarındaki bazı seferlerin iptal edilmesini zorunlu hale getirdi. Marmara Bölgesinde deniz ulaşımında önemli bir yere sahip olan İDO ve BUDO birçok seferini iptal etti.

Marmara Denizi'nde yaşanmakta olan hava muhalefeti nedeniyle bazı deniz ulaşımı şirketleri seferlerini durdurduğunu açıkladı. İDO ve BUDO kamuoyu ile iptal edilen seferleri paylaştı.

İDO SEFERLERİ İPTAL ETTİ

İstanbul Deniz Otobüsleri tarafından yapılan açıklamada toplam 8 deniz seferinin yapılamayacağı ilan edildi. Açıklamada iptal olan deniz seferlerinin saatleri ve hatları tek tek sayıldı. Buna göre iptal olan İDO deniz seferleri şöyle:

06.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü

07.00 Yenikapi - Bandirma Hızlı Feribot

07.10 Bostanci-Kartal/Yalova Deniz Otobüsü

07.30 Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü

07: 45 Bandirma - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü

08.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü

08.30 Armutlu-Armutlu TK-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü

09.30 Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü

BUDO’NUN İPTAL OLAN DENİZ SEFERLERİ

Bursa Deniz Otobüsleri de hava şartlarından dolayı deniz seferlerini iptal eden şirketler arasında yer aldı. BUDO tarafından yapılan yazılı açıklamada iptal edilen deniz seferleri şöyle bildirildi.

07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

08.30 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Büyükçekmece)

08.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)

09.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

09.00 Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas)

09: 30 Armutlu (İhlas) - İstanbul(Eminönü/Sirkeci)

10: 30 İstanbul (Büyükçekmece) - Bursa (Mudanya) 

DİĞER HABERLER