2 Bin Lira Maaş İle Eleman Bulunamıyor

2 Bin Lira Maaş İle Eleman Bulunamıyor

Siirt'te bulunan bir tekstil atölyesi içerisinde 2 bin lira maaşla çalışacak herhangi bir personelin bulunmaması işverenin sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden oluyor.

Personel Alımları - 2017-01-11 12:12:42

Siirt'te bulunan bir tekstil atölyesi içerisinde 2 bin lira maaşla çalışacak herhangi bir personelin bulunmaması işverenin sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden oluyor. 

Siirt'te bir işverenin uzun zamandır büyük şehirlerde çeşitli tekstil atölyelerinde işçi olarak çalışmasının ardından memleketi olan Siirt'e geri döndüğü ve burada kendi atölyesini kurarak yeni bir istihdam alanı oluşturdu. Yapmış olduğu işte kendisi ile birlikte çalışacak kalifiye eleman bulmak için harekete geçtiği ortaya çıktı. 

Bir süre sonra kurmuş olduğu işletmeyü büyüterek büyük firmalara destek sağlamaya ve markalarla birlikte çalışmaya başladı. Ancak işleri büyütmesinin ardından kendisi ile birlikte çalışacak ve işleri yetiştirmesi beklenen yeni işçi alımları gerçekleştirmeye başladı. Şimdiye kadar bölgede 53 kişiyi işsizlikten kurtararak istihdam ettiği öğrenildi. İşlerinin iyiye gitmesi sonucunda işletmeyi büyüten işverenin 400 kişilik kapasiteli bir tekstil fabrikasına dönüştürdüğü ortaya çıktı. Fabrikanın büyümesi ile birlikte yeni işçilerin istihdam edilmesi için harekete geçildi. 

İşveren işçi sorununu kısa süre içerisinde çözmeyi amaçlıyordu çünkü bölgede işsizliğin yüksek olduğu ve zor durumda kalan pek çok vatandaşın bulunduğu biliniyordu. Bunun üzerine işçi aramak adına çeşitli ilanlar vermeye başladı. Kalifiye eleman arayışına giren işveren yeteneklerine ve görevlerine göre 800 lira ile 2 bin lira arasında maaşla çalışacak personeller aranmaya başladı. Maaş imkanlarının yanı sıra yemek sigorta ve servis gibi imkanlarında sağlanacağı belirtildi. Ancak tüm bu imkanlara karşın işsizliğin her geçen gün artmasına rağmen bir türlü personel bulunamadığı ve işvereninde zor durumda kaldığı ortaya çıktı. Masaların üzerinde işçileri bekleyen 200 adet kadar dikiş makinesinin çürümeye yüz tuttuğu ve kullanılmadan beklediği ortaya çıktı. İşverenin büyük şehirlerde gerçekleştirdiği çalışmalarını memleketinin vatandaşları ile büyütmek için geri döndüğünü ancak beklemediği bir şekilde işçi sıkıntısı yaşamaya başladığını dile getirdi. Yaklaşık 200 adet eleman açığı bulunan işveren çağrıyı gazeteciler ve haberciler aracılığı ile çağrı yapmakta buldu. 

DİĞER HABERLER