Yüksek Kazançlı İş İçin Başvurular Başladı

Yüksek Kazançlı İş İçin Başvurular Başladı

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve yüksek kazanca sahip olan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Sınavı için başvurular başlarken başvuru süresi 20 Ocak tarihinde sona eriyor.

Personel Alımları - 2017-01-12 08:12:13

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve yüksek kazanca sahip olan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Sınavı için başvurular başlarken başvuru süresi 20 Ocak tarihinde sona eriyor. 

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yeni sınavların açılması adına adımlar atılmaya başlandı. Bu adımlar çerçevesinde son dönemlerin en yüksek kazançlı işlerinden birisi olması beklenen ve yüksek getiri sunacak olan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Sınavı için alımları gerçekleştireceğini belirtti. Bu alımlar için gerekli olan başvuruların süresinin ise 20 Ocak tarihinde son bulması bekleniyor. Belirli şartları taşıyan herkes tarafından başvuru gerçekleştirilebilir. 

Yapılan son açıklamalara göre atık pek çok durum için Güvenlik Bilgi Formu hazırlamanın gerekli olduğu konuşulmaya başlanmıştı. Özellikle Zararlı Maddeler ve Karışımlara ilişkin yeni bir düzenleme daha yapıldı. Bu düzenlemenin ardından yurt içi üreticilerin ardından ithal edilen madde ve karışımlar için Güvenlik ve Bilgi Formu zorunlu hale geldiği için kullanım alanları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durumun yasalaşması ile birlikte birçok kurum tarafından personel alımı için hazırlıklar başlatıldı. Bu alanda zorunlu hale getirilmesinin ardından sektörde en çok aranılan elemanlar haline geldikleri ve yeni bir iş kapısı oluşturdukları belirlendi. 

Yapılan düzenleme sonrasında Güvenlik Bilgi Formu hazırlayıcısı olarak çalışacak olan kişini herhangi bir firma sınırlamasının bulunmadığı özellikle belirtildi. Bir firma ile fiilen çalışma başlatıldığı gibi bağımsız bir çalışma sistemi benimsenerek firma sınırı bulunmadan çalışma yapılabilir. Bu durum karşısında üniversite mezunlarının binlerce lira kazanabilecekleri belirlendi. Bunun ardından yeni personel alımları için 4 5 Şubat tarihinde sınav gerçekleştirilecek. Bu sunava girebilmek için önceden gerekli başvuruların yapılması gerekiyor. Gerekli başvurular ise 20 Ocak tarihinde son bulacak. Sınav sırasında kitap ve defter açmak serbest olacağı için ilk sınavda başarısız olunması halinde ikinci sınavında ücretsiz olmasına karar verildi. Alımların sonraki dönemlerde artarak devam etmesi bekleniyor. 

DİĞER HABERLER