Memurun Öğle Yemeği Ücretine Zam

Memurun Öğle Yemeği Ücretine Zam

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan memurlardan 2017 yılında alınacak yemek ücretleri belli oldu. Memurlar bu yıl ne kadar yemek ücreti ödeyecek? Sözleşmeli memurlar da yemek ücreti ödeyecek mi? Ayrıntılar haberimizde…

Eko Gündem - 2017-01-12 12:09:31

Kamu kurum ve kuruluşları personelinin yeni yılda ödeyeceği yemek ücretleri belli oldu. Milyonlarca kamu çalışanını üzen haber yürürlüğe girdi. Kadrolu ve sözleşmeli olarak kamuda çalışmakta olan personelden 2017 yılında 1 lira 18 kuruş ile 4 lira 59 kuruş arasında öğle yemeği ücreti alınacak.

ÖĞLE YEMEĞİNDEN YARARLANAN PERSONELDEN KESİLECEK

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme sonrasında yeni tutarlar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği kapsamında yapılan değişiklikten milyonlarca kamu çalışanı etkilendi. Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışan memurlardan, “öğle yemeği” servisinden yararlananların maaşlarından kesilecek olan yeni ücretler 15 Ocak tarihinden itibaren yeni miktarlar üzerinden kesilecek.

YEMEK ÜCRETLERİ BİR YIL GEÇERLİ OLACAK

Resmi Gazetede yayımlanan yeni ücretleri belirleyen tebliğin 15 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulanacağı kaydedildi. Bir yıl süre ile geçerli olacak yeni ücret tarifesi 14 Ocak 2018 tarihinde sona erecek.

Memurların 2017 yılı içerisinde maaşlarından kesilecek öğle yemeği ücretlerinde alt ve üst limit tutarları ise şöyle oldu. Kamu çalışanlarından kadrolu memurlardan 1,18 TL ile 4,59 TL arasında, sözleşmeli kamu çalışanlarından ise 1,41 TL ile 5,50 TL arasında kesinti yapılacak. 

DİĞER HABERLER