144 Liranın Altına Düştü

Altın fiyatları, güne düşüşle başlarken, bir gram altının fiyatı 144 liranın altına düştü ve o seviyelerde dengelendi.

144 Liranın Altına Düştü

Altın fiyatları, güne düşüşle başlarken, bir gram altının fiyatı 144 liranın altına düştü ve o seviyelerde dengelendi.

Gram altının fiyatı, dün hafta başından beri etkili olarak devam eden satış ağırlıklı seyrini sürdürmüştü. Ayrıca gün içinde 6 haftanın en düşük seviyesini görmüştü. Dün gün içinde 143 liraya kadar düşen altının gram fiyatı, günü 143.8 lira seviyesinden noktalamıştı.

Gram altın bugün ise açılışta 143 lira ile 144.2 arasında işlem gördü. Daha sonra ise saat 09.50 itibarıyla 143.6 lira seviyesinde kendini dengeledi. Aynı anlarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın ise 235 liradan satıldı ve Cumhuriyet altını da 960 liradan alıcısını bekledi.Altının ons fiyatı ise uluslararası piyasada yatay seyrini devam ettiriyor.  Bir ons altın şu sıralarda 1.234 dolardan satılıyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş yaptığı açıklamada,  altının ons fiyatının 1.230 dolar seviyesinin üzerinde kalma eğiliminde olduğunu belirtti. Memiş, yeni bir artış trendinden söz edebilmek için altının ons fiyatının 1.235 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlar yaşaması gerektiği yorumunda bulundu.

AA Finans Analisti İslam Memiş yaptığı açıklamada, bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (FED) toplantı rakamlarının takip edileceğine dikkat çekti. Memiş ardından ise, FED rakamları sonrasında üyelerin ayrıştığı izleniminin ağır basması durumunda altının ons fiyatının 1.242 dolar seviyesine yükselebileceğini aktardı. AA Finans Analisti İslam Memiş, kararların çoğunluk oyu ile alınmış olması durumunda ise dolar endeksinin güçleneceği ve altının ons fiyatında geri çekilmelerin yaşanabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Yoğun bir gündemin yaşanacağı bir güne başlarken altın fiyatları, düşüş yaşadı ve bir gram altının fiyatı 144 liranın altında dengelendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER