Altın Fiyatları Bugün (14 Nisan 2018) Ne Kadar Oldu? Çeyrek Altın Kaç Lira?

“Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?” diyen vatandaşlar, tatil sabahı internet başındaki yerlerini aldı. Çeyrek altın ve Cumhuriyet altını güne yükselişle başladı.

Altın Fiyatları Bugün (14 Nisan 2018) Ne Kadar Oldu? Çeyrek Altın Kaç Lira?

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?” diyen vatandaşlar, tatil sabahı internet başındaki yerlerini aldı. Çeyrek altın ve Cumhuriyet altını güne yükselişle başladı.

Haftaya Damga Vuran Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu? İşte Detaylar…

Altın fiyatları her gün olduğu gibi yeni gününde merak konusu oldu. Bu hafta ortasında rekor tazeleyen ve seyrinden pekte ödün vermeyen altın fiyatları alıcıyı korkuttu, satıcıyı ise memnun etti. Yatırımın en güvenli limanı olarak gösterilen ve gerçekten de uzun vadede yatırımcısını hiç yanıltmayan altın, bu kez zirve tanımını baştan yazdı. Rekor üstüne rekor kıran gram, çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altını; yastık altındaki altınları gün yüzüne çıkarmayı başardı. Elinde altını olan yüksek fiyatları değerlendirmek istedi.

Altın piyasasının kalbi Kapalıçarşı satış ağırlıklı bir haftayı geride bırakmak üzereyken, gram altın hafta sonunun ilk gününde kaç lira oldu? Vatandaşlar “Altın fiyatları bugün ne kadar oldu” sorusunun yanıtını öğrenmek için acele etti. Peki, güncel altın fiyatlarında son durum ne? İşte yanıtı…Gram altın serbest piyasada günün ilk alım işlemlerini 177,13 liradan, satışlarını ise 177,25 liradan yaptı. Düğün, nişan ve sünnet sezonuna az bir zaman kala vatandaşların çeyrek altın yerine gram altın almaya başladıkları da dikkatlerden kaçmadı.

Çeyrek altın fiyatı yeni güne 283,08 liralık alış fiyatıyla başladı. Saat 07.48 itibariyle satışlar 289,48 liradan devam ediyor.

“Ben ne çeyrek ne de gram altın alacağım. Altın tercihim yarım altın” diyorsanız yarım altın alışta 564,40 lira ile gün açılışı yaptı. Satışlarsa 578,96 liradan sürüyor.

Reşat altını alıcılarını bekleyen satış fiyatı bin 217 lira olarak gözlemlendi. Alış fiyatı şu anlarda bin 202 lira üzerinden uygulanıyor.

Cumhuriyet altının haftanın kazandıranlarından olurken, bugün bin 182 liradan günün ilk satışları yapıldı. Alış işlemlerine ise bin 170 liradan başlandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri