Dolar Yatay Seyirde

ABD Doları, yatay bir seyir halindeyken, FED’in gerçekleştirdiği son toplantıya ilişkin rakamların açıklanması bekleniyor.

Dolar Yatay Seyirde

ABD Doları, yatay bir seyir halindeyken, FED’in gerçekleştirdiği son toplantıya ilişkin rakamların açıklanması bekleniyor. 

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) gerçekleştirdiği son toplantıya ilişkin verilerin açıklanması bekleniyor. Bir yandan bu bekleyiş devam ederken öbür yandan da yatırımcıların gözü faiz artırımının açıklanacağı tarihte.  Yatırımcılar faiz artırımının ne zaman açıklanacağına dair bir ipucu arayışındayken  dolar dar bir bantta, yatay bir seyirde işlem gördü.

Başkan Donald Trump'ın reflasyonist politikaları, FED’in faiz artırımına ilişkin süreci hızlandıracağı düşünüldü. Bu bekleyiş devam ederken ABD Doları, bu ay yen karşısında 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalarının arasında bir seyir izledi. FED Başkanı Loretta Mester Singapur'da bir konuşma gerçekleştirdi. Mester, politika yapıcıların faiz konusuna ilişkin olarak piyasayı şaşırtmak istemediklerini belirtti. Mester ayrıca,  küresel ve ülke içi riskin olduğu bu ortamda, görünümlerini düzenlemek amacıyla dikkatli olmak zorunda kaldıklarını değerlendirmesinde bulundu.Tokyo'da Mizuho Securities Co. baş Döviz stratejisti Kengo Suzuki ise konuya ilişkin olarak yaptığı konuşmada, piyasaların şubat ayı tarım dışı istihdam verisinin yer aldığı ABD ekonomik verilerinin merakla beklendiğini söyledi.

Bloomberg HT tarafından yapılan vadeli kontratlara yönelik rakamlara göre yatırımcılar, Fed'in 2017 yılı içerisinde  iki kez faiz artırımı yapmasını bekliyor.

Bu arada ABD Doları, TSİ 08:35'te yen karşısında yüzde 0.18 düşüşle 113.47 seviyesinden işlem gördü. Bloomberg Dolar Spot Endeksi, doların 10 önemli para karşısındaki değerini gösterirken, bu endeks de yüzde 0.07 düşüşle aynı saatte 1.240,84 puan olarak belirlendi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 06:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER