Faiz Kararı Açıklandı! Dolar Euro ve Altın Fiyatları Durmuyor!

Döviz kurları ve altın fiyatlarındaki yükseliş sabahın erken saatlerinden itibaren devam ediyor. Altının gramı ne kadar oldu?

Faiz Kararı Açıklandı! Dolar Euro ve Altın Fiyatları Durmuyor!

Döviz kurları ve altın fiyatlarındaki yükseliş sabahın erken saatlerinden itibaren devam ediyor. Altının gramı ne kadar oldu?

Dolar Bu Sabah Ne Kadar?Dün akşama doğru saatlere kadar artışından hız kesmeyen dolar kuru serbest piyasa döviz kurları ve ekonomi haberleri arasında oldukça dikkat çekmişti. Dolar dün akşama kadar tırmanışını sürdürmüş ve günün kapanışını da yüksek seviyelerden yapmıştı. Bu sabah döviz fiyatları takipçileri dolardaki alırı hareketlenme ile karşılaştılar. Amerikan Merkez Bankası FED bu gece geç vakitlerde faiz artırım kararına gittiğini açıkladı. Bu karadan sonra Merkez Bankası döviz kurları hareketlendi ve dolar kuru bu sabah şu dakika itibariyle 4.6787 liradan el değişikliğine gidiyor.

Euro Bu Sabah Ne Kadar?

Euro kuru da döviz hesaplama işlemleri arasında yüksek fiyatlardan yer alıyor. FED federal fonlama faizinde 25 baz puanlık artışa gittiğini açıkladı. Yüzde 1.75 olan faiz oranı bu kararla birlikte yüzde 2 oranına çıktı. ABD Merkez Bankası’nın para politikasında artışa gitmesi beklentileri piyasalarda hakimdi. Gece açıklanan karar sonrasında dolar kuru gibi euro kuru da arttı. Döviz kuru takipçileri euro kuru ne kadar diye sormaları halinde bu sabah şu dakikalarda kurun 5.5279 lirada olduğunu öğrenebilirler. Euro kuru bugün de takip edilmeye devam edecek.

Altın Fiyatları Bu Sabah Ne Kadar?

Döviz altın piyasaları Kapalıçarşı altın fiyatlarına bu sabah da odaklandı. ABD Merkez Bankası’nın faiz artışı kararı güncel altın fiyatlarını da etkiledi. Altının gram fiyatı ilk tepki veren oldu. Dün akşam saatlerinde günün son alışverişlerinde 193 liradan yer alan gram altının fiyatı şu dakikalarda 195.92 lira olarak vitrinlerde yer buluyor. Çeyrek altının fiyatı dünkü kapanışla hala aynı ve 316 lira, Cumhuriyet altını fiyatı 1.288 lira, yarım altın da 632 lira olarak alınabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri