Bank Of America İlk Verilerini Açıkladı

Bank of America, 2018 yılının ilk mali çeyreğine ait bilanço verilerini açıkladı.

Bank Of America İlk Verilerini Açıkladı

ABD’li uluslararası yatırım bankacılığı devlerinden biri olan Bank of America, 2018 yılının ilk mali çeyreğine ait verilerini açıkladı. Net gelir ve kar durumunu açıklayan Bank of America, bilanço verilerini açıklayarak yılın ilk mali çeyreğindeki durumunu piyasalar önüne sermiş oldu.Ünlü dev yatırım bankasının ilk mali çeyrekteki net karının yüzde 30,2 oranında artış yaşamış olması dikkat çekti. Net karını beklenen hedefte arttıran banka yüzde 30,2’lik kar artışı ile 6,9 milyar dolar seviyesine ulaşmış oldu. Kurumun geçtiğimiz yılki ilk mali çeyrekte açıklamış olduğu bilanço raporundaki net karı 5,3 milyar dolar seviyesinde yer almıştı. Geçen yıldan bu yana bankanın net karında toplamda 1,6 milyar dolar artış yaşandığı ifade edildi.

Bankanın Geliri Yüzde 4 Arttı

Uluslararası yatırım bankacılığının devlerinden Bank of America’nın açıklanan bilanço verilerine göre bankanın net gelir oranında da artış meydana geldi. Dev bankanın net gelirinde yüzde 4 oranında artış yaşandığı gözlemlendi. 2018 yılındaki geçen 3 ayda bankanın elde etmiş olduğu yüzde 4 oranındaki net gelir artışı ile bankanın toplam net gelirinin 23,1 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Hisse Başına Kar Payı Arttı

Bank of America’nın 2017 yılında açıklanan ilk mali çeyrek bilançosunda Ocak ve Mart ayları arasındaki dönemde net gelirinin 22,2 milyar dolar olduğu, geçen yıla oranla bir azalış meydana gelse de bankanın 2018 yılındaki risk ve belirsizlik ortamına rağmen beklenen hedefte net gelir elde ettiği vurgulandı. Kurumun hisse başına kar payı ise 0,62 dolar olarak yükseldi. Geçen yıla oranla hisse başına kar payında yüzde 0,45’lik artış yaşandığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri