Rus Bankadan Türkiye’ye Yeşil Işık!

Bankacılık sektörünün Rusya’daki en önemli isimlerinden olan VTB, Türkiye faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Rus Bankadan Türkiye’ye Yeşil Işık!

Bankacılık sektörünün Rusya’daki en önemli isimlerinden olan VTB, Türkiye faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Rus Bankacılık Sisteminin En Büyük İkinci Bankası!

VTB, Rusya’nın en büyük bankaları arasında yer alıyor. Banka Rus bankacılık sistemi içinde önemli bir konuma sahipken, uluslararası platformda ise yatırım bankası olarak hizmet veriyor. Rusya’nın bankacılık sektörü incelendiğinde VTB’nin ülkenin en büyük ikinci bankası olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

VTB Başkan Yardımcısından Türkiye DeğerlendirmesiVTB Capital’in başkan yardımcısı Türkiye faaliyetleri ve hedefleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Riccardo Orcel gelecek planlarını ifade ettiği açıklamada Türkiye’ye işaret ederek, faaliyetlerini artırmak istediklerini dile getirdi.

Banka olarak önceliklerinin Rusya olduğunun altını çizdi. Uluslararası pazarda devam eden faaliyetlerinse artırılacağına işaret etti. Bu kapsamda Hindistan ve Çin’in öncelikli olduğuna değindi. Piyasadaki faaliyetlerin Doğu Avrupa ve Afrika içinde değerlendirilmeye alındığını aktardı. Söz konusu bölgelerde büyümeyi hedeflediklerini ifade ederek, Türkiye’deki varlıklarının da genişleyeceğini sözlerine dahil etti.

“Türk Bankacılık Sistemi Çok Aktif”

Türk bankacılık sistemini aktif olarak değerlendiren VTB Capital’in başkan yardımcısı, pazarın alternatif bir finans kaynağı olarak görüldüğünü belirtti. Banka müşterileriyle konu hakkında görüşme halinde olduklarına da dikkat çekti. Bankanın Türkiye’deki faaliyet alanını genişletebileceğini söyleyerek, pazar çalışmalarının ve araştırmalarının sürdüğünü dile getirdi. Bazı yatırımları hayata geçirildiğine vurgu yaparak, anlaşmaların devam edeceğine değindi. Banka olarak Türkiye’deki faaliyetlerinde bu seneki hedeflerinin borç sermaye piyasasında yoğunlaşacağının sinyallerini vererek, Türk şirketlerden oluşan borç sermaye piyasası dahilinde amaçların 2-4 işlem gerçekleştirmek olduğunu sözlerine ekledi. Bu açıklama Rus bankacılık sektörünün, Türk bankacılık sistemine olan güveninin tam olduğu şeklinde yorumlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri