Vakıf Katılım 260 Milyon Lira Tutarlı Kira Sertifikası İhracını Gerçekleştirdi!

Vakıf Katılım, iştiraki olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. ile 260 milyon lira tutarlı 125 gün vadeli kira sertifikası ihracı yaptı.

Vakıf Katılım 260 Milyon Lira Tutarlı Kira Sertifikası İhracını Gerçekleştirdi!

Vakıf Katılım, iştiraki olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. ile 260 milyon lira tutarlı 125 gün vadeli kira sertifikası ihracı yaptı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konvansiyonel ürünlerin yanı sıra sermaye piyasası ürünlerinin de derinliğinin artması gerektiğine işaret ederek, fonlama kaynaklarını çeşitlendirerek sermaye piyasasının gelişiminin sağlanabileceğini ve sadece bu durumda sürdürülebilir büyüme yakalanabileceğini dile getirdi.

Vakıf Katılım’ın faaliyet göstermeye başladığı dönemden bugüne faizsiz bankacılık prensiplerine uygun sermaye piyasasını geliştirmek ve çeşitlendirilmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden İkram Göktaş, bu hedefleri kapsamında nitelikli yatırımcılara yönelik 260 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihracının gerçekleştirildiğini bildirdi.Vakıf Katılım'ın Aktif Büyüklüğü 14.5 Milyar Liraya Ulaştı

2018’in ilk çeyrek dönemine yönelik finansal sonuçlar hakkında bilgilendirme yapan Göktaş, Türkiye’nin büyümesine destek olarak yüzde 10 büyüme sağladıklarını ve ilk çeyrek dönemde 2017’nin son çeyrek dönemine kıyasla aktif büyüklüklerini 14.5 milyar liraya ulaştırdıklarını aktardı. Milli ekonomiye destek vermek için faaliyete alınan öz kaynak tutarından çok daha yüksek meblağlarda fonu reel sektöre destek olarak sunduklarını ifade eden Göktaş, 2018’in ilk çeyrek döneminde 14.7 milyar lira fon kullandırıldığını ve 11.3 milyar lira fon toplandığını bildirdi.

2018’in ilk çeyrek döneminde 54.5 milyon lira net kar elde edildiğini dile getiren Göktaş, aynı dönemde Vakıf Katılım’ın öz kaynaklarının 1.2 milyar lira olarak belirlendiğini vurgulayarak, sermaye yeterlilik oranının ise yasal yükümlülük seviyesinin üstünde yüzde 13.22 olarak belirlendiğine dikkat çekti. Bu esnada bankanın finansal hedeflerine ulaşmak için çalışmalar yürüttüğünü ve şubeleşme çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Göktaş, 31 şehirde bulunan 65 şubeyle bireysel müşterilere ve KOBİ'lere finansman sağladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri