Ziraat Bankası’ndan Dev Atak

Ziraat Bankası, dev projelere 7 milyar dolarlık yatırım yapılacağını duyurdu.

Ziraat Bankası’ndan Dev Atak

Ziraat Bankası, dev projelere 7 milyar dolarlık yatırım yapılacağını duyurdu. Kuzey Marmara Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü dahil olmak üzere önemli ulaşım ve altyapı sektörlerine ilişkin birçok projeye finasman olmak isteyen Ziraat Bankası, bu kapsamında en az 7 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Ziraat Bankası Proje Finansmanı Grup Başkanı Ayçe Şule Gürleyik, konuya ilişkin olarak açıklama yaptı. Gürleyik, 2016 yılını altyapı ve ulaşım projelerinin önem verildiği bir yıl olarak niteledi. Ziraat Bankası Proje Finansmanı Grup Başkanı Ayçe Şule Gürleyik, 2017 yılında da Kuzey Marmara Otoyolu ve Çanakkale Köprüsü projelerinin de içinde yer aldığı aynı sektörde en az 7 milyar dolarlık bir yatırımın hayata geçirilmesi için çalışacaklarını ifade etti.Ziraat Bankası Proje Finansmanı Grup Başkanı Ayçe Şule Gürleyik, proje kredilerinde 3-4 yıl ve belki de çok daha uzun sürelerde finansman süreçlerinin kapsandığına dikkat çekti. Gürleyik, bugün için Ziraat Bankası'nın 12 milyar dolarlık kredi kullandırım taahhüdünün bulunduğunu ifade etti. Gürleyik, söz konusu bu taahhüdün hali hazırda 6 milyar dolarının harcanmış durumda olduğu bilgisini verdi.

Ziraat Bankası Proje Finansmanı Grup Başkanı Ayçe Şule Gürleyik, proje finansmanının kur gibi bazı endişeli durumlara karşı önlem aldığını ifade etti. Gürleyik, yatırımcı ve kredi veren arasında uzun vadeli ilişkilerin kurulması açısından ve borçlanma konusunda yatırımcıyı disipline etmesi açısından, bu finansmanın çok daha değerli bir finasman türü olduğunu söyledi.

Ziraat Bankası, Kuzey Marmara Otoyolu ve 1915 Çanakkale Köprüsü dahil olmak üzere önemli ulaşım ve altyapı sektörlerine ilişkin birçok projeye en az 7 milyar dolarlık bir finasman  sağlamak istiyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 06:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER