Borsa Haftanın İkinci İşlem Gününü Düşüşle Tamamladı!

Borsa İstanbul haftanın ikinci işlem gününü de düşüşle tamamladı. Borsa yatırımcısı BIST 100 endeksi kapanış verilerine dikkat kesildi.

Borsa Haftanın İkinci İşlem Gününü Düşüşle Tamamladı!

Borsa İstanbul haftanın ikinci işlem gününü de düşüşle tamamladı. Borsa yatırımcısı BIST 100 endeksi kapanış verilerine dikkat kesildi.

BIST 100 Endeksi Günü Gerileyerek Sonlandırdı

Borsa İstanbul yatırımcısını bugünde memnun edemedi. BIST 100 endeksi bugünkü kapanışı yüzde 1,40’lık değer kaybıyla tamamladı. Endeksteki azalış bir önceki güne kıyasla bin 354,38 puanlık gerilemeye işaret etti. Gün sonu göstergeleri BIST 100 endeksinin 95 bin 306,98 puan olduğunu kaydetti. Öte yandan borsada bugün 5 milyar 900 milyon liralık işlem yapıldı.12 Haziran Salı günü bankacılık endeksi kapanışta yüzde 0,77 değer kaybetti. Holding endeksinin kaybı yüzde 1,86 oranında gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da sektörel endeksler arasında günün en çok kazanç getireni finansal kiralama, faktöring oldu. Endeks değeri gün sonunda yüzde 4,79’u bulan oranda arttı. Bugün en çok değer kaybeden sektör endeksi ise ulaştırma olarak belirlendi. Azalış yüzde 5,30’a işaret etti.

BIST 100 Yarın Ne Olur? Uzmanlardan Destek ve Direnç Konumu Tahminleri…

Borsa İstanbul’da işlem gören BIST 100 endeksi, günü dalgalı bir grafik çizerek tamamladı. Endeks gün içinde 95 bin ile 96 bin 780 bandında hareket etti. Uzmanlara göre BIST 100 teknik açıdan değerlendirildiğinde öngörülen destek konumu 93 bin 400 seviyesinde oldu. Endeksin direnç konumu ise 96 bin 500 olarak ifade edildi.

Piyasalar yarın İngiltere’nin enflasyon verilerini takip edecek. Bunun yanında ABD ise üretici fiyat endeksi verisini açıklayacak. Öte yandan takip altında olacak diğer bir konu FED’in faiz kararı olacak. FED’in faiz kararının döviz ve borsaya etkileri ise, kararın açıklanması sonrasında belli olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri