George Soros Bitcoin İşine Mi Giriyor?

Dünyanın en önemli yatırımcıları arasında yer alan George Soros geçtiğimiz aylarda kripto para sektörünü balon olarak tanımlamıştı. Ancak şirketi kripto para işlemi yapmak için izin başvurusunda bulundu.

George Soros Bitcoin İşine Mi Giriyor?

George Soros genel olarak manipülasyon ile elde ettiği gelirleri ile tanınan bir yatırımcı. Hiçbir şeyi yokken dünyanın en zengin adamları arasına girebilmiş bir isim. Ve finans sektörü denildiğinde Soros’un sözleri her zaman önemli olarak görülür. Ancak George Soros Ocak ayında Davos Zirvesinde gerçekleştirdiği konuşmasında dijital paralar ile ilgili balon tanımlaması yapmış ve bu paraların asla gerçek paranın sağladığı işlevi yerine getiremeyeceğini söylemişti. Soros’un açıklamalarına göre dijital paraların oynaklığı kullanılabilirliğinin önünde yer alan en önemli engellerin başında geliyordu.Davos Zirvesinde George Soros tarafından yapılan bu açıklamaların üzerinde sadece birkaç ay geçti ancak piyasalarda Soros Fon Yönetimi’nin makro yatırımlarından sorumlu olan Adam Fisher’ın dijital paralar ile işlem yapmak için yakın zamanda kurum içi izinleri aldığı belirtildi. Soros Fon Yönetiminin kurum sözcüsü konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken sürecin nasıl işleyeceği merakla bekleniyor.

George Soros’un Bitcoin’e balon demesinin ardından sanal para birimi yüzde 40’a varan bir değer kaybı yaşamıştı.

Kripto Para Birimlerinde Son Durum

Bitcoin yüzde 2 yükselerek 7 bin 137 dolara ulaştı. Bitcoin Cash ise 671 dolar seviyesine yükseldi. Ethereum yüzde 6 yükselerek 413 dolar oldu. IOTA ise yüzde 5,66 yükseliş kaydederek 1,05 dolara geldi. Litecoin yükseliş hareketinden diğerlerine oranla daha az etkilendi. Yüzde 3 yükselen sanal para birimi 120 dolardan alıcı buluyor. Bir zamanlar çok ciddi yükseliş sağlayan Ripple ise Soros haberinin ardından yüzde 3 yükselerek 0,50 dolara ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri