Hisse Senetleri Rekor Tazeledi

Piyasaların odaklandığı nokta ise, yarın açıklanması beklenen ABD'de haftalık ham petrol ve benzin stokları verileri oldu.

Hisse Senetleri Rekor Tazeledi

ABD hisseleri, Avrupa yükselişi sonrası rekor tazeledi. ABD'de hisse senetleri, tatilin bitmesinin ardından ilk iş gününde rekor tazeleyerek,  Avrupa hisselerindeki ralli sonrası yeniden yükselişe geçti. Piyasaların odaklandığı nokta ise, yarın açıklanması beklenen ABD'de haftalık ham petrol ve benzin stokları verileri oldu.

Nasdaq Endeksi ise 27.37 puan, yüzde 0.47 oranında artarak 5,865.95 puan seviyesine çıktı. Yine Russell 2000 Endeki de yüzde 0.8 oranında bir yükseliş gerçekleştirdi.Bu rakamlar itibariyle, Dow Jones Sanayi Endeksi üst üste 8 işlem günü de günü rekor seviyeden tamamlamış oldu. Ayrıca ve Nasdaq Teknoloji Endeksleri de son 10 günün 9’unda 9'unda rekor seviyeden işlem görerek günü noktalamış oldu.

Borsanın kapanış yaptığı aynı saatlerde, ABD'de Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı yüzde 1.1 artış yaşadı. Bir varil petrol  54.37 dolar seviyesinden işlem gördü. Londra Brent türü petrolün varil fiyatı ise yüzde 0.9 yükseldi ve 56.69 dolar seviyesinde işlem gördü.

Piyasaların odaklandığı nokta ise, yarın açıklanması beklenen ABD'de haftalık ham petrol ve benzin stokları verileri oldu.

Dün bilindiği üzere,  ABD'de Presidents Day, Başkanlar Günü nedeniyle resmi tatil olmuştu. Bu sebepten New York Borsa’sı açık değildi. ABD hisseleri, Avrupa yükselişi sonrası rekor tazeledi. ABD'de hisse senetleri, tatilin bitmesinin ardından ilk iş gününde rekor tazeleyerek,  Avrupa hisselerindeki ralli sonrası yeniden yükselişe geçti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER