10 Liranın Altındaki Şekerlere Dikkat!

Şölen Çikolata Üst Yöneticisi Elif Çoban, şeker ve çikolata alışverişi yapılırken, ürünün markasına, güvenilirliğine ve ürünlerin ambalajlı olmasına tüketicilerin mutlaka dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

10 Liranın Altındaki Şekerlere Dikkat!

Ramazan Bayramı ile özdeşleşen şeker ve çikolatalar çarşı, pazar ve market raflarını süslemeye başladı. Bayramda ağızlarının tadını kaçırmak istemeyen tüketicilere uyarılar yapıldı.

Tüketicilerin kilogram fiyatı 22 ile 25 lira altında olan çikolatalara ve 10 liranın altındaki şekerlere karşı dikkatli olması ve alacakları ürünlerin içeriğinin kontrol edilmesi yönünde uyarılarda bulunuldu.

Ambalajlı Ürünler

Bayrama sayılı günler kala çarşı ve pazarlarda hareketliliğin arttığını vurgulayan şeker ve çikolata üreticileri, tüketicilerin misafirlerine ikram edecek oldukları şekerlemeler hakkında uyarı yaptı.

Şölen Çikolata Üst Yöneticisi Elif Çoban, şeker ve çikolata alışverişi yapılırken, ürünün markasına, güvenilirliğine ve ürünlerin ambalajlı olmasına tüketicilerin mutlaka dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.“Merdiven altı” şeklinde tabir edilen yerlerden şekerleme ve çikolata alınmaması gerektiğine işaret eden Çoban, ambalaj üzerinde yazan “kokolin” veya “kakao kaplı” ürünlerin gerçek çikolata olmadığını belirtti.

Gerçek çikolatanın en belirgin özelliklerini açıklayan Çoban, çikolatanın pürüzsüz bir görünüme sahip olması gerektiğini ve yumuşak olması gerektiğini dile getirdi.

Gerçek Çikolatanın Tadı Homojendir

Şölen Çikolata Üst Yöneticisi Elif Çoban, çikolatanın tadının homojen olduğuna değindi.

Gerçek çikolatanın tadının homojen olduğunu belirten Çoban, kendi özgü aramasının ağızda uyum içinde dağılması gerektiğini, ağızda hızlı bir şekilde erimesi ve yumuşak olması gerektiğini ifade etti.

Tüketicilerin ağızda metal tadı bırakan ve ağız içerisinde yağlı ve yapışkan bir kalıntı bırakan çikolataları almamaları gerektiğine işaret etti.

Tadı acı olan çikolataların alınmaması gerektiğini vurgulayan Çoban, mat renkli çikolatalardan da tüketicilerin kaçınması gerektiğini söyledi. Parlak renkli çikolataların doğru tercih olduğunu dile getiren Yönetici, ambalajlı ürünlerin satın alınmasını, kilogramı 22-25 liradan az olan çikolataların tüketilmemesi gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri