15 Bin Kişiye İş İmkanı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yeni istihdam alanlarının açıldığı müjdesini verirken yeni dönemde 15 bin kişinin iş sahibi olacağı da açıklandı.

15 Bin Kişiye İş İmkanı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yeni istihdam alanlarının açıldığı müjdesini verirken yeni dönemde 15 bin kişinin iş sahibi olacağı da açıklandı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yapmış olduğu açıklamalarda Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde büyük bir alana OSB kurulumunun gerçekleştirildiği yönünde bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre yapılacak olan sistemin kenti kısa sürede hareketlendireceği konuşulanlar arasında yer alıyor. Çeşitli katılım payları ile birlikte oluşturulacak olan yeni projenin ekonomik anlamda ülkeye büyük katkılarının olması beklenirken işsizliğe dair çeşitli çözüm önerilerini de beraberinde getirmesi bekleniyor. 

İlerleyen zamanlarda tam kapasiteli bir şekilde hayata geçirilmesi planlanan OSB'nin sadece bölge halkı içerisinde olmamakla birlikte 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı konuşuluyor. 

Kütahya'nın yanı sıra Çanakkale'nin Ezine bölgesinde de yeni bir tesisin kurulması planlanıyor. Bu bölgede de Kütahya'da kurulacak olan OSB kadar kapsamlı olmamasına rağmen bölgede büyük bir istihdam sağlayacak yeni bir OSB'nin kurulmasına karar verildi. Çeşitli katılım payları çerçevesinde oluşturulan sistem ekonomiye can verecek. Henüz faaliyete geçmeyen OSB'nin yapım aşamasında olduğu açıklanırken hayata geçirilmesinin ardından bölgedeki 5 bin kişiye iş olanağı sağlayacağı konuşuluyor. Devletin ekonomiyi ve istihdamı çeşitli yönlerden desteklemesi için yeni nesil OSB'lerin kurulmasına devam edileceği açıklandı. Bu kapsama toplam 15 bin kişiye yeni istihdam olanağı sunulacak. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 05:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri