2017’de 518 Tefeciye 1.4 Milyon Lira Ceza Kesildi!

Vergi Denetim Kurulu tarafından 2017 senesinde tefecilik yaptığı belirlenen vergi mükelleflerine 1.4 milyon lira tutarında ceza kesildi.

2017’de 518 Tefeciye 1.4 Milyon Lira Ceza Kesildi!

Vergi Denetim Kurulu tarafından 2017 senesinde tefecilik yaptığı tespit edilen vergi mükelleflerine 1.4 milyon lira tutarında, komisyon karşılığı sahte fatura düzenlediği tespit edilen mükelleflere ise 260 bin lira tutarında ceza kesildi. Tefecilik faaliyeti gösteren ve komisyon karşılığında sahte fatura düzenleyerek kamuyu zarara uğrattığı belirlenen vergi mükelleflerine geçen sene toplam 1 milyon 620 bin 388 lira tutarında ceza verildi. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu (VDK) Başkanlığı’nın elde ettiği veriler kapsamında, kurul geçen sene organize vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında kamuya zarar verenlere, vergi kaybı ve kaçakçılığı yapanlara fırsat vermedi.Ankara Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı tarafından, tefecilik faaliyetleri sebebiyle vergi kaybı ve kaçağına neden olduğu tespit edilen 518 mükellefe, vergi incelemesi yapıldı. Soruşturma kapsamında incelemesi tamamlanan mükelleflere 1 milyon 362 bin 151 lira ceza kesildi.

KDV İadesi Talep Edenlerde Soruşturma Altına Alındı

Komisyon karşılığı sahte belge düzenleyen ve bu sahte belgeler adına KDV iadesi talep ettiği belirlenen 804 mükellefe de vergi incelemesi yapıldı. Bu soruşturmalar kapsamında, 2017 senesinde soruşturması tamamlanan mükelleflere 258 bin 237 lira ceza kesildi. Bu şekilde, tefecilik faaliyeti gösteren ve komisyon karşılığı sahte fatura düzenleyerek kamuyu zarara uğratan mükelleflere toplam 1 milyon 620 bin 388 lira tutarında ceza kesildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri