Almanlardan Türkiye Ekonomisi İtirafı!

Alman Türk Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye ekonomisi değerlendirildi. Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye'nin yatırım yapılmaya değer bir ülke olduğu ve verilerin bu durumu kanıtladığı ifade edildi.

Almanlardan Türkiye Ekonomisi İtirafı!

Alman Türk Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye ekonomisi değerlendirildi. Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye'nin yatırım yapılmaya değer bir ülke olduğu ve verilerin bu durumu kanıtladığı ifade edildi. Alman Türk Ticaret Odası Başkanı tarafından bir Alman kanalına yapılan açıklamalarda Türkiye ekonomisi hakkına bazı itiaflarda bulunuldu. Bunun üzerine Türkiye'de yaşanan bazı ekonomik sıkıntılardan aslında Alman hükümetinin endişe duymadığı ve bu zor günlerden Türkiye'nin sıkıntısız bir şekilde çıkacağını bildiklerini açıkladılar. Yatırımlar konusunda ise çarpıcı açıklamalarda bulundular. 

Televizyon kanalına yapılan röportaj sonrasında Türkiye'de yatırımlar konusu değerlendirildi. Bunun üzerine uzun vadede ve uluslararası alanda Türkiye'de yatırım yapılması konusunda herhangi bir endişe yaşanmaması gerektiği belirlendi. Bu durumda alınan önlemlerle birlikte Türkiye ekonomisinin güçlü bir şekilde durumu atlatılacağı konuşulanlar arasında yer alıyor. Yapılan incelemeler sonucunda bazı yatırımların bir süreliğine ertelendiği bilinirken bu durumun yanlış olduğuna dikkat çekildi. Yaşanan onca zorluğa rağmen Türkiye ekonomisinin güven aşıladığı belirtildi. 

Yapılan açıklamalarda 'Türkiye yatırım yapılmasını sonuna kadar hakediyor. Şu durumda siyasi ortam biraz karışık gibi görünmesine rağmen çok sayıda ortaya atılan genel verinin bu şekilde söylediği belirtiliyor. Gerekli diyaloglar sağlandığı takdirde uluslararası ölçeklerdeki yatırımlar desteklenebilir' ifadelerini kullandı.  Özellikle Türkiye ile Almanya arasındaki diyalogların artırılması sonucunda konu hakkında çeşitli yatırımlar tekrar gündeme getirilebilir. Türkiye hakkında belirtilen olumlu görüşler sonrasında yatırım konusunda yatırımcıların cesaretlenmesi olumlu bir adım olarak kabul edildi. Türkiye'de gerçekleştirilen incelemeler sonrasında kalifiye eleman bulmanın da kolay olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri