Araç Sahiplerini Üzecek Haber! Kasko Yüzde 30 Zamlanacak

Araç sahiplerini üzen haber bu gün geldi. Trafik sigortasına yapılan yüzde 10’luk zam ardından, şimdi de yüzde 30’luk ikinci bir zam sinyal vermeye başladı. Kaskoya yapılan zammın ana nedeni ise dolardaki önlenemeyen yükseliş olarak ifade edildi.

Araç Sahiplerini Üzecek Haber! Kasko Yüzde 30 Zamlanacak

Araç sahipleri güne trafik sigortasına yapılması beklenen zam haberi ile başladı. Yüzde otuz oranında zamlanması beklenen kasko zammına vatandaşlar tepki gösterdi.

Sigorta Bilgi Merkezi yaptığı açıklamada Kasım-Ocak zaman dilimi arasında kaskoya yüzde 10’luk zam yapıldığını bildirdi. Sigorta Bilgi Merkezi bu gün yaptığı açıklamada ise ilerleyen günlerde trafik sigortalarına yüzde 30 zam beklediğini belirtti.DOLAR FİYALARI ETKİLEDİ

Döviz piyasasındaki yükseliş trendinin kasko fiyatları da etkilediği ifade edilirken, dolar bazlı alınan araç yedek parçalarına yapılan zammın kasko fiyatlarına yansıtıldığı öne sürüldü. İlerleyen günlerde prim ödemelerinin yüzde 15 – 30 aralığında artması bekleniyor. Kasko fiyatları bu güne kadar yaşanan enflasyona göre belirlenmekteydi. Bu da kasko fiyatlarının yıllık olarak yüzde on civarında zamlanması anlamına geliyor.

FARK YİNE VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKACAK

Sigortacılar durumun bu yıl bu şekilde olmayacağını savunuyor. Dolar ve Euro’daki yükselişin fiyatlara yansıyacağını savunan sigortacılar en az yüzde 15, en fazla yüzde 30 zam beklentisi içerisinde bulunuyor. Trafik sigortasında belirleyici unsurun hasar bedelleri olduğuna değinen sigortacılar, hasarlı araçta değişecek parçaların, döviz üzerinden ithal edildiğinin altını çiziyor. Yapılması muhtemel zam ise vatandaşları zorlayacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri