ATO Heyetinden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e Ziyaret

Geçtiğimiz aralık ayında göreve başlayan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte Mehmet Şimşek'e ziyarette bulundu.

ATO Heyetinden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e Ziyaret

Geçtiğimiz aralık ayında göreve başlayan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte Mehmet Şimşek'e ziyarette bulundu.

Gürsel Baran Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e Ankara'nın gelişimi ile ilgili öneri ve görüşlerini bildirdi. Bunun yanı sıra Türkiye'nin iç ve dış terör problemleri ile mücadele ettiğini dile getiren Gürsel Baran, ülke ekonomisinin de sıkıntılı ve zor zamanlar geçirdiğini söyledi. Baran, iç ve dış terör karşısında milletin bir bütün olup, kenetlendiğini dile getirdi.

Nefes Kredisi’ne En Büyük Destek Veren Odayız!



Ankara'nın ekonomik ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalarda bulunduğunu dile getiren ATO Başkanı Baran, ülkede marka bilincini geliştirmek adına Marka Festivali düzenlediklerini bildirdi.

Gürsel Baran TOBB öncülüğü ile başlatılan ve Türkiye genelinde hizmete sunulan "Nefes Kredisi"ne en fazla katkı sağlayan odalardan birinin Ankara Ticaret Odası olduğunu söyledi. Nefes Kredisi kapsamında üyelere 1 milyar Türk Lirası kadar finansman imkanı sağladıklarını belirten Baran, 20 bin kişiye kredi sağlanacağını belirtti.

Ankara Ticaret Odası'nın bilişim alt yapısının yenilendiğini dile getiren Gürsel Baran, ATO'nun bu yenilenmeyle dijital ortamda da üyelerine en kaliteli hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyledi. ATO seçimlerine bir yıldan az bir zaman kaldığını hatırlatan Baran, bu süre zarfında en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirtti.

Baran, Ankara'nın sağlık, kongre ve fuar turizmi ve savunma sanayiinin gelişimi açısından yurt dışına yapılan doğrudan uçuşların önemli olduğunu vurguladı. Görüşme sırasında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Türkiye ekonomisine yönelik açıklamalarda bulundu. Mehmet Şimşek, tasarrufların artırılması, daha çok ihracat yapılması ve katma değer üretimi ile ekonomik sorunların aşılabileceğini bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Şimşek işletmelerin rekabet konusunda hassas olduklarını dile getirerek, 760 bin firmanın 1.000 tanesinin ihracat yaptığının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri