Başbakan Binali Yıldırım Merkez Bankası Açıklaması Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım ekonomicilerle yapmış olduğu kapsamlı bir toplantı sonrasında Merkez Bankasının tedbirli çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım Merkez Bankası Açıklaması Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım ekonomicilerle yapmış olduğu kapsamlı bir toplantı sonrasında Merkez Bankasının tedbirli çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım bir süredir Türkiye ekonomisi üzerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken bunun üzerine ekonomi zirvesi gerçekleştirdi. Yapılan zirvenin ardından bazı analizler gerçekleştirilirken ekonominin tekrar iyi seviyelere getirilmesi adına nelerin yapılabileceği konuşulmaya başlandı. Bu konuşmalar sonrasında bir karar verildi ve bu karar Başbakan Binali Yıldırım tarafından düzenlenmesi planlanan MYK toplantısı öncesinde basın mensupları ile paylaşıldı. 

Başbakan tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde ekonomik önlem paketlerinin yanı sıra Merkez Bankası tarafından bazı adımların atılmaya devam edeceği açıklandı. Bu adımlar çerçevesinde alınacak önlemler hakkında çok fazla ayrıntı vermezken gazetecilerin sorduğu soruları 'Bu konu hakkında benim Merkez Bankası adına konuşmam doğru olmaz. Kendileri yapacakları çalışmalar ve açıklamalar ile gerekli cevabı zaten verirler' ifadelerini kullandı. 

Son dönemlerde Merkez Bankası tarafından alınan bazı hamlelerin değerlendirmeye alınmasını gözler önüne sererken bir anlamda yapılan tedbir çalışmalarını ekonomiye faydaları ve yerinde bulduğunu söyleyerek incelemeye aldı. Alınacak tedbirlerin ise reel sektörün ihtiyaçlarının karşılanması açısından gerekli olduğuna karar verilen her türlü desteğin piyasaya verilmesine ya da gerekli görülürse kısıtlamaların yapılmasına karar verildi. Bu durumda ilerleyen günlerde ekonominin ihtiyaçları doğrultusunda Merkez Bankasının nasıl bir adım atacağı şimdiden merak konusu haline geldi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri