Benzin Zammı, LPG Satışında Patlamaya Neden Oldu

Benzin zamlarının ardı arkası kesilmeyince vatandaş soluğu LPG satış, montaj ve bakım dükkanlarında aldı. Benzin zammı vatandaşları üzse de, LPG montajı yapan iş yeri sahiplerinin yüzü güldü.

Benzin Zammı, LPG Satışında Patlamaya Neden Oldu

Geçen bir aylık zaman diliminde benzine üst üste zam geldi. Benzin zamları karşısında şaşkına dönen vatandaşlar çareyi LPG’de buldu. LPG taktırmak için araçlar dükkanlarda sıraya girdi. Vatandaşlardan bir kısmı ise LPG’nin araç motoruna zarar verdiğini düşündüğünden araçlarını kullanmamayı tercih etti.

Benzin zamları sonrasında işleri yoğunlaşan LPG montaj ve bakım dükkan sahipleri ise durumdan oldukça memnun konuştu. LPG’nin araç motoruna etkisi ile ilgili açıklama yapan LPG montaj uzmanları bu konuya noktayı koydu.LPG’NİN ARAÇ MOTORUNA ZARARI YOK

LPG sisteminin araç motoruna yönelik herhangi bir zararlı etkisinin olmadığını belirten montaj ustası, “LPG sisteminin, benzinden farkı yok” dedi. LPG sisteminde önemli noktanın montaj olduğuna değinen ustalar, işi profesyonel ellerin yapması gerektiğinin altını çizdi. Sistemin montajı sırasında yapılacak en ufak bir yanlışlığın ağır faturalar çıkaracağını ifade eden LPG montaj ustası, soğutma hortumunun önemine değindi. Bu parça düzgün takılmazsa araç hararet yapıyor.

DÜZENLİ OLARAK BAKIMDAN GEÇMESİ GEREKİYOR

LPG sistemi taktırmış araçlarda, diğer yakıt türlerini kullanan araçlar gibi rutin bakımdan geçmek zorunda! Bu bakımların aksatılması ise araç performansında düşüşler yaşanmasına neden oluyor. Benzin zamları sonrasında LPG bakımı yaptıran vatandaşların sayısında da artış meydana geldiği ifade edilirken, Montaj ve bakım ustaları düzenli bakımın önemine işaret ediyor.  

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri