Berat Albayrak'tan Çarpıcı Konuşma!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak EPDK'nın 15. kuruluş yıldönümünde açıklamalar yaptı.

Berat Albayrak'tan Çarpıcı Konuşma!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak EPDK'nın 15. kuruluş yıldönümüne ilişkin açıklama yaptı.

Albayrak, memurların işe bakış açısına dikkat çekerek, sabah dokuzda işe gelip akşam beşe kadar 3 evrak imzaladıktan sonra işini bitirme düşüncesinin son bulacağını söyledi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada, memurların sabah dokuzda işe gelip, akşam beşe kadar, üç randevu verme ve ardından odayı kilitleme düşüncesi içinde olduklarını belirtti. Bakan Albayrak,  kahve içme, üç beş arkadaşla sohbet etme, arada da bir tane evrak imzalama döneminin bittiğini söyleyerek, o dönemin eski Türkiye'de kaldığı yorumunda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yeni ve büyük Türkiye'de enerji sektörünün nerede konumlandırıldığına yönelik değerlendirme yaptı. Albayrak, yerli ve milli kaynaklarda yılda ortalama 50 milyar dolar enerji ve maden ithal ülkenin enerji üretmeye başlamış olmasına dikkat çekerek, bundan sonraki çitanın daha yüksek bir hedefte olması ve daha kaliteli bir vizyona sahip olunması gerektiğini ifade etti.

Berat Albayrak, Türkiye olarak enerjiyi daha ucuz ve kaliteli bir biçimde topluma ulaştırmayı hedeflediklerini ve bunu başarmaya başladıklarını ifade etti. Albayrak bu hedefin yeni Türkiye'nin vizyonunda önemli bir parçaya sahip olduğunu da söyledi. Eski Türkiye'nin bittiğini yorumunda bulunan Albayrak, memurların sabah dokuzda işe gelip, akşam beşe kadar, üç randevu verme ve ardından odayı kilitleme düşüncesi içinde olduklarını belirtti. Bakan Albayrak,  kahve içme, üç beş arkadaşla sohbet etme, arada da bir tane evrak imzalama döneminin bittiğini ifade etti.

Türkiye'nin, küresel krizlere rağmen büyümeye devam ettiğini söyleyen Albayrak, birilerinin sadece konuşacağını kendilerinin de işini yapacaklarını aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER