Çiftlik Bank Konusunda Sular Durulmuyor

Çiftlik Bank’tan alacaklarını alamayan kişiler sabah saatlerinde firmanın merkezi ve tesislerine geldi. Dolandırıldıklarını belirten kişiler kamyonlar ile tesislerde yer alan hayvanları almak istedi.

Çiftlik Bank Konusunda Sular Durulmuyor

Uzun bir süredir ülkenin gündemin yer alan Çiftlik Bank hakkında bir dizi suç duyurusu bulunuyor. Türkiye genelinde 500 bine yakın insanın üye olduğu ve yüksek oranlarda para toplamış olan Çiftlik Bank bir müddettir herhangi bir ödeme gerçekleştirmiyordu. Paralarını almak isteyen insanlar ise şirketin Ümraniye’de yer alan binasına akın etti. Ancak binada kimse bulunmadı.

500 Milyon Liradan Fazla Para ToplanmışSermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan araştırmaya göre 2016 ve 2017 yılları arasında faaliyet gösteren firmanın bu dönemde 77 bin 843 kişiden para topladığı belirlendi. Toplanan para miktarı ise 511,7 milyon Türk Lirası olarak tespit edildi. Çiftlik Bank toplanmış olan bu paraların 398,3 milyon lirasını 62 bin 877 kişiye ödeme yaptı. Kalan 113,4 milyon lira ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne farklı yöntemler ile aktarıldı. SPK raporunda yer alan bilgilere göre firma para transferi için G-pay, Papara ve Epin gibi ödeme yöntemlerini tercih etti.

İnsanlar Hayvanları Almaya Çalıştı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan inek çiftliği ve de Sakarya’nın Taraklı ilçesinde yer alan Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi alacaklılar tarafından basıldı. Tesislere gelerek yetkili birini arayan kişiler paralarını tahsil edebilmek için hayvanları kamyonlara yükleyip götürmek istedi. Konu ile ilgili hukuki süreç devam ettiği için bu işleme izin vermeyen jandarmalar tesislerdeki bazı evraklara tedbir amacıyla el koydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri