Çin-Türkiye Seferleri 2019'da

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, 2016 senesinde durdurulan Çin-Türkiye seferlerinin yeniden başlayacağını dile getirdi.

Çin-Türkiye Seferleri 2019'da

Türk heyeti ile Çin yetkililer arasında yapılan görüşmeler oldukça olumlu geçti. 2015 ila 2016 yıllarında Türkiye'ye uçuşlarını durdurma kararı alan Çin'in en büyük havayolu şirketlerinden birisi olan China Southern ve Hainan Airlines'in yeniden seferlere başlayacağı belirtildi.Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) girişimleri sonrasında İstanbul Valiliği tarafından da atılan adımlar nezdinde Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nden (TTYD) üst düzey yetkililerin katılımları doğrultusunda Çin ile kurulan temaslar olumlu sonuçlandı. TÜROB tarafından yapılan açıklamada 1 milyon Çinli turist sayısına ulaşılması açısından en büyük engelde ortadan kaldırıldı. China Southern ve Hainan Airlines şirketleri daha öncesinden almış olduğu Türkiye'ye uçuş yasağını kaldırma kararı aldı.

Çin-Türkiye Seferleri Yeniden Başlıyor

TÜROB Başkanı Timur Bayındır açıklamasında, Çin'in en büyük havayolu şirketlerinden birisi olan China Southern ve Hainan Airlines'in daha önceden Çin ile ülkemiz arasında almış olduğu seferleri durdurma kararından vazgeçtiğini söyledi. Alınan karar sonrasında harekete geçen Çinli firma en az 2 ay sürecek çalışmalar sonrasında tekrardan seferlere başlayacak.

Bayındır, Çin ile İstanbul arasındaki uçuşların daha önceden durdurulduğunu belirterek, Çinli firma ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ve ülkemizde cereyan eden olumsuz hadiseler ve yaşanan güvenlik zafiyetinin giderildiğini belirterek bu konuda Çinli firmaya özgüven aşıladıklarını belirtti. 2011 senesinde başlayan Pekin-İstanbul uçak seferlerinin 2016 yılında durdurulduğunu belirten Bayındır, son temasların oldukça olumlu geçtiğini söyleyerek yeni uçuş planlarının 2019 senesinde hazır olacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri