Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şeker Fabrikası İşçisine Müjde

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde önceliğin Türk vatandaşlarından yana olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan, işçileri sevindirecek açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şeker Fabrikası İşçisine Müjde

Şeker fabrikalarının özelleştirilmeye çalışılmasından bu yana fabrika işçilerinin işten çıkarılıp çıkarılmayacağı hakkında ortaya birçok söylem atılıyordu. Birçok işçi, işten çıkarılma korkusu yaşıyordu. Geçtiğimiz gün yapılan AK Parti MKYK Toplantısı’nda ilk kez şeker fabrikaları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işçileri sevindirecek haberi verdi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili olarak ilk defa açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şeker fabrikasında çalışan işçilerin işten çıkarılmasının söz konusu dahi olmayacağını belirterek, işçilerin çalışmaya devam edeceğini ve işlerine devam etmesi ile ilgili teminat ve taahhütname alınacağını ifade etti.Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde önceliğin Türk vatandaşlarından yana olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların güvenliğini sağlayabilmek ve vatandaşların ekonomik durumlarını ön planda tutmak gerektiğinin altını çizdi.

İşçi Kesinlikle Çıkarılmayacak

Yapılan MKYK Toplantısı’ndan sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şeker fabrikasında çalışan işçilerin herhangi bir neden ile işten çıkarılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi. İşçilerin güvence altına alınabilmesi için özelleştirilen fabrikalardan teminat ve taahhütname alacaklarını belirten Erdoğan, bu fabrikalarda çalışan işçilerin işten çıkarılmayacağının altını çizerken aynı zamanda fabrikaların kapatılmayacağını da ifade etti.

Pancar üreticisinin de zarar görmemesi adına fabrikaların kapatılmayacağını belirten Erdoğan, özelleştirilen fabrikaların devlet açısından bir yük olduğunu ve devlet ekonomisini olumsuz etkilediğini ifade etti. Yapılacak olan özelleştirmenin devlet zararını önleyecek şekilde olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoağan, işçileri ve pancar üreticilerini güvence altına alacaklarını belirtti. Üretici üretmeye, işçi işini yapmaya devam edecek diyen Cumhurbaşkanı’ndan böylelikle şeker fabrikalarında çalışan işçilere müjdeli haber gelmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sonunda
Sonunda - 4 ay Önce

Hadi inşAllah devlet sonunda bu arpalik lardan kurtuluyor

SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri