Cumhurbaşkanı İş Adamlarına Seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul'un kuruluş gecesine katılarak çarpıcı açıklamalar yaparken aynı zamanda iş adamlarına seslenmeyi ihmal etmedi.

Cumhurbaşkanı İş Adamlarına Seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul'un kuruluş gecesine katılarak çarpıcı açıklamalar yaparken aynı zamanda iş adamlarına seslenmeyi ihmal etmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu toplantıda ekonomi hakkında bazı açıklamalara yer vedi. Özellikle iktidara gelmiş olduğu 2003 yılından bu yana dış ülkelerin zaman zaman hedefi haline geldiğini anlatan Cumhurbaşkanı bu konuda uzun yıllardan bu yana bir savaş verdiğini dile getirdi. 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece sadece milletin değil ekonomininde yakından hedef haline geldiğini, bu sebepten dolayı Borsa İstanbul'un hedef alındığını dile getirdi. Dış güçlerin Türkiye ekonomisini dışa bağımlı bir hale getirerek Türkiye'nin gelişimini durdurmak niyetinde olduğunu vurguladı. 

Son dönemlerde Türkiye'nin yapmak istediği büyük kalkınma projeleri için gerekli olan kredi desteğini vermedikleri, sürekli olarak çalışmalar sırasında çeşitli pürüzler çıkardıkları, ülkeyi krize sürüklemek adına ellerinden geleni yaptıkları belirlendi. Bu durum karşısında Eski Türkiye'nin olmadığını ve tepkilerin çok daha farklı bir şekilde gösterileceğini anlattı. Son dönemlerde ise Türkiye'yi zor durumda bırakmak adına döviz kurunu silah olarak kullanmaya başladıkları belirlendi. 

Cumhurbaşkanı ekonomik dalgalanmaları yakından inceleyip değerlendirirken Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğuna değindi. Ancak tüm bu dalgalanmaları yaşamasının asıl sebebi olarak hızlı hareket edememe sorunundan dolayı meydana geldiğini özellikle dile getirdi. Yaptığı konuşmalar sırasında iş adamlarına seslenen Recep Tayyip Er/doğan, iş adamlarının korkmaması ve risk alması gerektiğini açıkladı. Hayatın bir risk olduğunu söylerken yatırımlar konusunda hızlı davranarak içinde bulunduğumuz buhranlı günleri daha hızlı ve daha etkili bir şekilde aşabileceğimizi açıkladı. Bu durumda iş adamlarına ve yatırımcılara büyük iş düşüyor. Korkarak beklenilen her dakika ekonominin çökmesi açısında oldukça ciddi sorunlara yol açabilir. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri