Dev LPG Tankeri, Çanakkale Boğazı'nda Geçişleri Durdurdu

Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişine kapatıldı. 300 metrelik dev LPG gemisi sırasında kapatılan boğaz trafiği heyecana neden oldu. Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine bir süre kapatıldı.

Dev LPG Tankeri, Çanakkale Boğazı'nda Geçişleri Durdurdu

Nijerya'dan yola çıkan ve Marmara Ereğlisi'ne gitmekte olan dev transit gemisi Çanakkale Boğazından geçişi sırasında,  boğaz trafiğine engel oldu. 299 metre olduğu öğrenilen LNG yüklü tankerin boğazdan geçişi esnasında, Çanakkale Boğazı’nda iki yönlü transit gemi geçişlerine ara verildi.

Nijerya'dan sıvılaştırılmış doğalgaz yüklenen geminin Marmara Ereğlisi'ne gittiği bildirildi.Nijerya'da yer alan Bonny Limanı'ndan açılan Bermuda Adaları bayrağını taşıyan, 299 metre uzunluğu sahip ve 115 bin 995 groston ağırlığındaki "LNG  Bonny" adlı sıvılaştırılmış doğalgaz tankeri, bu sabah Çanakkale  Boğazı sularına giriş yaptı.

LNG Bonny adlı gemi Çanakkale Boğazı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü römorkörleriyle birlikte Boğazdan sorunsuz şekilde geçti. Alınan bilgilere göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kurtarma-4 ve Kurtarma-10' römorkörleri geçiş sırasında Nijerya’dan açılan LNG Bonny adlı gemiye refakat etti.

Çanakkale Boğazı 300 metrelik geminin geçişi sırasında olası bir kaza durumu için alarm durumuna geçti. Boğaz güvenliği kapsamında hem gidiş hem dönüş gemi geçişleri bir süre durduruldu. Dev LPG gemisinin boğazı aşması ardından, transit gemi geçişleri yeniden başladı.

LNG Bonny adlı geminin Çanakkale Boğazından Marmara’ya geçtiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri