Erken Seçim Kararıyla Takım Elbise Satışları Patladı!

Erken seçim kararının açıklanmasıyla takım elbise satışları yüzde 40 artış gösterdi.

Erken Seçim Kararıyla Takım Elbise Satışları Patladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin 24 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini açıklamasıyla takım elbise sektöründe hareketlilik yaşandı. Açıklamanın yapıldığı 18 Nisan tarihi itibarıyla özellikle Mayıs ayının ilk günlerinde erkek takım elbise satışları arttı.

Muhabirlere yapmış olduğu açıklamalarda Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, sektörde hizmet veren erkek giyim markalarının tümünün satışlarında ciddi artışlar yaşandığını dile getirdi. Takım elbise satışlarında yaşanan artışların sosyal medyada ve aday reklamlarında görülebileceğini belirten Öncel, seçimlere girecek partilere yalnızca milletvekili aday adayı olarak binlerce kişinin başvurduğuna dikkat çekti.Öncel, kesin aday listeleri açıklanmadan aday adaylarının çalışmaya başladığını vurgulayarak, aday adaylarının ya da kesinleşmiş adayların ekiplerinin de takım elbise satın aldığını dile getirdi. Seçim döneminde partilerin il ve ilçe teşkilatlarının da partilerin genel başkanlarının mitinglerine, parti yetkililerinin ya da adaylarının etkinliklerine katıldığını ifade eden Sinan Öncel, bu vatandaşlarında takım elbise giydiğine işaret ederek, seçim dönemlerinde takım elbise ihtiyacının arttığını anlattı. Takım elbisenin ciddiyeti ifade etmesi nedeniyle siyasetle ilgilenenler tarafından tercih edildiğini ifade eden Öncel, satışların bu sayede ciddi anlamda arttığını belirtti. Öncel, seçim dönemlerinin hazır giyim sektörünü canlandırdığını aktardı.

Takım Elbise Satışları Yüzde 40 Arttı

Damat Tween ve D'S Damat markalarının sahibi Orka Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, takım elbise satışlarında sezonun yoğun geçtiğini vurgulayarak, özellikle erken seçim kararının açıklanmasıyla takım elbise satışlarının yüzde 40 arttığını bildirdi.

Takım elbise satışlarında adayların en çok "Blue" denen açık lacivert tonlarını tercih ettiğini belirten Orakçıoğlu, bu renklerin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birinin mavinin iletişim rengi olması olduğunu ifade ederek, blue takımların yanı sıra siyah ve lacivert takımların da tercih edilen renkler arasında olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri