Financell, Finans Sektöründe de Fark Attı

İletişim sektörü sonrasında finans sektörüne de giriş yapan Turkcell, birinci yılında 1,7 milyon müşterisine yaklaşık üç milyar TL’lik finansman hizmeti verdi. Hizmetten cihaz ve servis hizmeti alan aboneler yararlandı.

Financell, Finans Sektöründe de Fark Attı

Turkcell 2016 yılında tüketici finansman sektörüne giriş yaptı. Financell markası adı altında abonelerine yeni cihaz alımlarında ve servis hizmetlerinde kredi sağlayan Turkcell sektördeki ilk yılını geride bıraktı.

Turkcell tarafından kurulan yeni şirket geçtiğimiz yıl 9 ay gibi kısa bir sürede, bu kapsamda tüketicinin talep ettiği kredinin yüzde 85’lik dilimini kaptı. Başlangıç için iyi bir başarı oranı yakalayan Turkcell, 2017 yılı hedeflerinin de aynı başarı çizgisiyle devam etmesini planlıyor.Turkcell Finansman olarak abonelere 3 bin ayrı noktadan hizmet veren şirket, hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine aynı imkanları sunuyor. Üstelik faturasız hat kullanan abonelerine de finans desteği veren Turkcell Finansman, ilerleyen dönemlerde tüm teknoloji ihtiyaçları için bu desteği vermeye hazırlanıyor.

2,8 MİLYAR LİRA FİNANSMAN DESTEĞİ

Şirket olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı, yeni yılda daha fazla tüketiciye kredi desteği vereceklerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl 1 buçuk milyondan fazla tüketiciye ulaştıklarını ifade eden Murat Erkan, verdikleri kredi destek miktarını ise 2,8 milyar lira olarak açıkladı. Sektöre farklı bir yaklaşım getirdiklerini de sözlerine ekleyen Erkan, miktar açısından en fazla kredi veren 4. Şirket olduklarının da altını çizdi

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri