GE/Dmitrief: Türkiye'deki Varlığımız Çok Önemli!

General Electric'in CEO'su Dimitrief, Moody's'in notu ne yaptığı hakkında bilgisinin olmadığını, GE adına Türkiye'nin yatırımlarda öncelikli ülke konumunda bulunduğunu dile getirdi. 

GE/Dmitrief: Türkiye'deki Varlığımız Çok Önemli!

General Electric'in Türkiye'ye öncelikli ülkeler arasına aldığı belirtiliyor. İlk akıllı fabrika dönüşümüne Kocaeli Gebze'de adım atan General Electric, Türkiye'deki şirketlerin dijitalleşme yolculuğunda bulunmak istediğini bildirdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan General Electric'in Genişlemeden Sorumlu Başkanı ve CEO'su Alex Dimitrief, çeşitli temaslar gerçekleştirmek adına şirketin üst yönetimiyle ziyaret ettiği Türkiye'de basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 

GE İçin Türkiye Yatırımda Öncelikli Ülkeler Arasında

Dimitrief, Moody's'in daha yeni not indirimi gerçekleştirdiğini dile getirerek, Moody's'in notu hangi seviyeye getirdiği hakkında bilgisi olmadığını fakat General Electric için yatırımda öncelikli ülkeler arasında Türkiye'nin geldiğini ifade etti. Bergama'dan Avustralya'ya yönelik ilk ihracatlarını gerçekleştirdiklerinin altını çizen Dimitrief, Kocaeli Gebze'de akıllı fabrikaya dönüştürdükleri üretim tesisinin dünya geneline örnek olacağının bilgisini aktardı. 

Türkiye'de oldukça uzun bir süredir var olduklarını bildiren Dimitrief, Türkiye pazarında 70 seneyi aşkın süredir bulunmanın kendileri için önemli olduğunun altını çizdi. Her bir sektör ile Türkiye'de güçlü biçimde faaliyet gösterdiklerinden bahseden Dimitrief, Türkiye'yi dünyada bulunan evlerinden biri olarak gördüklerini söyledi. 

Moody's'in ne yaptığından haberi olmadığını fakat Türkiye'de kalacaklarını ve Türkiye'de yatırımlarını sürdüreceklerini belirten Dimitrief, birçok görüşmede bunu ortaya koyduklarını ve Türkiye'nin uzun vadeli stratejinin bir bölümü olduğunu aktardı. 

GE Sağlık Alanındaki Yatırımlarla Yakından İlgileniyor

Türkiye'de sağlık alanındaki yatırımlarla yakından ilgilendiklerini kaydeden Dimitrief, kamu ve özel sektör işbirliklerinin bu alanda oldukça etkileyici olduğuna değinerek, Türkiye'nin sağlık sistemi konusunda sadece erişebilirliği değil kaliteyi artırmayı da planladığını dile getirdi. 

Öte yandan Dimitrief açıklamalarında, General Electric (GE) adına Türkiye'de önemli fırsatların olduğunu gördüklerini ifade ederek, ekonomide hangi tür gelişme yaşanırsa yaşansın, Türkiye'deki varlıklarının çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri