Google Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Google, kripto paraları içeren her türlü reklamı kendi platformlarında yasakladı.

Google Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Kripto para sektörü yatırımcılar için oldukça karlı olmasına rağmen bazı açılardan insanların sorun yaşamasına neden olabiliyor. Özellikle bu sektördeki dolandırıcılık miktarının artması konuya tam olarak vakıf olamayan kullanıcıların birikimlerini kaybetmelerine neden oluyor. Daha önce Facebook tarafından gerçekleştirilen bir çalışma ile Facebook bünyesinde kripto paralar ile ilgili tüm reklamlar yasaklanmış ve böylece bu tarz dolandırıcılık durumlarının önüne geçilmeye çalışılmıştı. Şimdi de Google, kripto para arzları, cüzdanlar ve yatırım tavsiyeleri gibi konularda Adwords sistemi ile yayınlanan reklamların kaldırılmasına karar verdi.

Kripto Para Reklam Yasağı Haziran’da Hayata GeçecekGoogle Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paraların reklamlarına yönelik planlanan yasağın Haziran ayında hayata geçeceği belirtildi. Bu para birimlerinin gelecekte hangi seviyeye ulaşacağının bilinmediğini dile getiren Spencer birçok insanın zarar gördüğü bu konuya daha temkinli yaklaşmak istediklerini beyan etti.

Google gelirlerinin yüzde 84’lük bir kısmını reklamlar üzerinden elde ediyor. Gerek arama motoru gerek sosyal medya araçları sayesinde çok yüksek bir reklam kapasitesine sahip olan firmada herkes reklamlarını yayınlatabiliyor. Bu alanda yapılacak düzenlemeler ile insanların Google reklamlarına duyduğu güvenin sarsılmamasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Spencer, gelecekte konu ile ilgili farklı çalışmaların yapılabileceğinin de altını çizdi.

Kripto Para Dolandırıcılıklarından Korunabilirsiniz

Kripto paralara yatırım yapmadan önce iyi araştırma yapmak sizi bu süreçte koruyacak en önemli konu. Kripto para arzları (ICO) her geçen gün piyasada daha fazla insan tarafından dikkat çekiyor fakat bu arz edilen paralar arasından kısıtlı bir miktardaki para hayatta kalabiliyor. Bu nedenle farklı kanallardan bu konudaki araştırmalarınızı gerçekleştirmeli, yatırımlarınızı buna göre gerçekleştirmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri