Hazır Giyim İhracatına Dört Dörtlük Plan!

Hazır giyim sektörü üretim ve ihracatın artması için kolları sıvadı. Hazırlanan plan hazır giyim sektörüne 16 milyar dolarlık artı kazanç kapısı aralayacak!

Hazır Giyim İhracatına Dört Dörtlük Plan!

Hazır giyim sektörü üretim ve ihracatın artması için kolları sıvadı. Hazırlanan plan hazır giyim sektörüne 16 milyar dolarlık artı kazanç kapısı aralayacak!

4 Yıllık Yol Haritasını İHKİB Başkanı Açıkladı!

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Türkiye’nin hayata geçirdiği hazır giyim ihracatının büyük bölümü tek başına yapmaya devam ederken, yeni bir planı devreye sokmaya hazırlanıyor. Birlik tarafından yapılan plan hakkında açıklama yapan İHKİB Başkanı, planın “Dört Dörtlük Plan” başlığı altında yapıldığını aktardı. Söz konusu planın sektöre 16 milyar dolarlık ek gelir kazandıracağını altını çizerek, “Önümüzdeki 4 sene için yol haritamızı çizdik. Bu kapsamda hedeflerimizi ortaya koyduk. Hedefimiz ihracatın artması ve planın hayata geçmesi olacak” dedi.Hazır giyim sektörünün şu anda 17 milyar dolarlık dış satın yaptığının altını çizen birlik başkanı Mustafa Gültepe, “Orta vadede ihracatı 60 milyar dolara yükselmek için bazı değişiklikler yaptık. Hazır Giyim Sektörü Vizyon Belgesi yeniden düşünmemizi ve stratejik planlar yapmamızı beraberinde getirdi. Arkadaşlarımızla beraber konu üzerinde konuştuk ve görüş birliğine vardık. Artık planı hayata geçirmek ve ihracatımızı artırmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Dört Dörtlük Plan dahilinde ilk aşamada üretimin yeni bir döneme gireceğini ifade ederek, verimliliğin baz alınacağını aktardı. Sonrasında ise ekosistem tasarımının geliştirileceğini söyledi. Üçüncü aşamada iş birliği modeli üzerinde yoğunlaşacaklarını, tasarımcının sektöre katma değeri yüksek ürünler kazandıracağını, katma değeri yüksek ürünlerinse ihracata olumlu katkılar getireceğini dile getirdi. Planın dördüncü ve son aşamasında ise küresel algı üzerinde çalışacaklarını paylaştı.

Gültepe sektörün yeni yıla iyi girdiğini, 2018’in birinci çeyreğinde yüzde 11,4’ü bulan artışla birlikte sektörün moral bulduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri