Hisarcıklıoğlu: Devletin KDV Ödemesini Netleştirmesini Bekliyoruz

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu devletin 140 milyar lira değerindeki KDV iadesini piyasaya ödemesi ile birlikte ekonominin canlanacağını belirtti.

Hisarcıklıoğlu: Devletin KDV Ödemesini Netleştirmesini Bekliyoruz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Manisa’da katıldığı bir toplantıda KDV iadesi konusuna değindi. Son zamanlarda konu ile ilgili hükümet kanadından bir açıklama gelmezken Hisarcıklıoğlu tarafından sık sık konu gündeme getiriliyor. Henüz komisyona getirilmemiş olan konu ile ilgili açıklama yapan Hisarcıklıoğlu 1985 yılından bu yana iade edilmeyen KDV alacaklarının 140 milyar lira seviyesine ulaştığını belirterek devlet tarafından iadelerin yapılmaya başlanması ile birlikte piyasaların canlanacağını vurguladı.

Manisa Önemli Bir Sanayi MerkeziManisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen Manisa İş Dünyası İstişare Toplantısı’nda konuşan Manisa TSO Başkanı Adnan Erbil, Manisa’nın 2017 yılında 4 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek Türkiye genelinde sekizinci sıraya yerleştiğini açıkladı. İlin toplamda 7 milyar dolar değerinde ihracat ve ithalat hacmi olduğunu belirten Erbil, 2018 yılında ihracat rakamlarının da daha fazla yükseleceğini sözlerine ekledi.

Vestel’in Etkisi Büyük

Ülkemizden gerçekleştirilen televizyon ihracatının yüzde 88’inin Manisa’dan yapıldığını belirten Erbil elektrik- elektroniğin birçok anlamda lokomotif bir sektör olduğunu belirtti. Ülkemizin üretkenliğinin ve inovasyonunun merkezi olabilecek kapasiteye sahip olan Manisa’da 21 adet Ar-ge merkezi bulunduğunu dile getiren Erbil, il genelinde markalaşmaya ve üretimde katma değeri artırmaya gayret göstermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Tarım ürünlerinin de ilin ihracatında önemli bir payı olduğunun altını çizen Manisa Ticaret Odası Başkanı Sadık Özkasap, bu alanda yapılacak yatırımların ihracatı kuvvetlendireceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri