İstanbul'a Dönüş Biletleri Sıfırı Tüketti!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, seçimler nedeni ile bayramdan sonra İstanbul'a dönüşlerde otobüs biletlerinin şimdiden tükenmek üzere olduğunu belirtti.

İstanbul'a Dönüş Biletleri Sıfırı Tüketti!

24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimler nedeniyle bayram tatilinde görülmemiş bir yoğunluk yaşanıyor. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, şimdiden İstanbul'a dönüş biletlerinin tükendiğine dikkat çekerek bu konuda vatandaşları uyardı.

Ramazan Bayramı sonrasında 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeni ile İstanbul'a dönüş biletlerinin tükendiği belirtildi. Şimdiden otobüs firmaları yolcuların mağduriyetlerini gidermek için ek seferler koymaya başladı. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, okulların kapanmasından sonra tatile köylerine giden vatandaşların bayram sonrasında yapılacak olan seçimler için İstanbul'a dönmeye başlayacaklarını yineleyerek, yoğunluk yaşanacağından dolayı vatandaşları uyararak erken rezervasyon yaptırmalarını ve bu konuda mağdur durumda kalmamalarını istedi.

Yoğunluk Otobüslerdeİstanbul'a şu anda günde yaklaşık olarak bin 500 civarında sefer gerçekleştiğini söyleyen Özcan, bu sayının bayramdan sonra artacağına dikkat çekerek 600 civarlarında ek otobüs seferi daha koyabileceklerini belirtti. Bunun için otobüs biletleri satışlarının yakında başlayacağını ifade eden Özcan, Ramazan Bayramı süresine kadar İstanbul istikametine doğru şu anda biletlerin tükenmek üzere olduğunu yineledi.

Okulların da tatil olması sonrasında İstanbul'dan çıkışlarda bir yoğunluk yaşandığını söyleyen Özcan, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri nedeni ile dönüşlerde yaşanacak yoğunluk konusunda otobüs firmalarının her türlü önlemlerini aldığını hatırlattı.

Son dönemde uçak fiyatlarının aşırı artmasından sonra vatandaşların özellikle otobüs firmalarına yoğunluk verdiğini belirten Özcan, son güne alınan uçak biletlerinin oldukça pahalı olduğunu ve bu yüzden yolcuların daha ekonomik olması sebebi ile karayollarını tercih ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri