İstanbul Trafiğine Müthiş Çözüm

İstanbul trafiğinin rahatlamasına yönelik çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İhalesi yapılan “havaray” projesiyle İstanbullu trafik çilesinden bir nebze de olsa kurtarılacak.

İstanbul Trafiğine Müthiş Çözüm

İstanbul trafik sorununa çözüm arayışını sürdürüyor. Kentte yaşanan trafik sorununa yeni projelerle son verilmeye çalışılıyor. İşte yeni projede İstanbul trafiğini rahatlatacak müthiş bir proje olarak karşımıza çıktı.

HAVARAY PROJESİ İHALESİ YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Sefaköy, Halkalı ve Başakşehir hattında hayata geçirilmesi planlanan havaray projesi için ilk adım atıldı ve projenin ihalesi yapıldı. Alınan bilgilere göre “havaray projesi” ihalesine toplam 6 firma katıldı. İhale sonucu henüz açıklanmazken, dosyalar üzerinde yapılacak inceleme ve değerlendirmeler ardından ihaleyi alan firmanın açıklanması bekleniyor.İstanbul’a kazandırılacak yeni projenin başlama ve üretim sonrası hizmet tarihleri de ihalenin netlik kazanması ardından açıklanak.

30 HAVARAY ARACI HİZMETE GİRECEK

Sefaköy, Halkalı ve Başakşehir’deki trafiğe derin bir nefes aldırması beklenen havaray projesi, 30 havaray aracı ile İstanbulluyu taşıyacak. Yeni üretilecek olan projenin bölgede bulunan raylı sistemlere dahil edileceği ifade edilirken, bu projeyle E-5 karayolundaki trafik ciddi anlamda rahatlayacak.

İstanbul’daki trafik işkencesine çözüm olarak üretilmesi planlanan projenin 17 istasyonla hizmet vermesi hedefleniyor. Havarayın güzergahında bulunan metro hatlarına entegre edilmesi planlanan proje Yenikapı, Sefaköy, Mahmutbey, başakşehir ve Esenyurt gibi kilit noktalardan geçecek. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri