İstanbul’da Otoparklar 1 TL Olsun Önerisi Reddedildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın otopark ücretlerine yönelik uygulaması örnek gösterilerek İstanbul’da da aynı uygulamanın hayata geçirilmesine yönelik öneri İBB Meclisinde oy çokluğu ile reddedildi.

İstanbul’da Otoparklar 1 TL Olsun Önerisi Reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) CHP’li Meclis üyelerinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, otoparklar konusundaki uygulamasını örnek göstererek gündeme getirdiği, "İstanbul'da da otoparklar 1 lira olsun" önerisi kabul görmedi.

CHP’li Üyeler Teklifte Bulundu, AKP’li Üyeler Reddettiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane yerleşkesinde gerçekleştirilen Meclis toplantısında CHP'li Meclis üyeleri Nadir Ataman, Doruk Bulut, Hüseyin Sağ, Tankut Gündoğar ve Seyit Ali Aydoğmuş tarafından verilen önergede, belediyeye bağlı İSPARK otoparklarının ücretinin 1 Türk Lirası olması önerildi. Ankara’da yapılan uygulamada olduğu gibi ilk bir saatlik otoparkın ücretsiz 24 saatlik otoparkın ise 1 lira olmasının istendiği öneri de aynı partiye bağlı iki büyükşehir belediye başkanının farklı uygulama yapmasının düşünülemeyeceği vurgulandı.

İstanbul genelinde otoparkın çok önemli bir sorun olduğunun altını çizen Ataman, belediyenin gelir elde etmeyi değil trafik sorununu çözmeyi hedeflemesi gerektiğini belirtti. İstanbul’da ki trafik sorununun dünyanın birçok ülkesinden daha fazla olduğunu ifade eden Ataman, teklifin meclis gündemine alınıp Ulaşım, Trafik ve Tarife Komisyonuna havale edilmesini talep etti.

AK Partili Üyeler Kabul Etmedi

Konu ile iligli açıklama yapan Ak Parti Grup Başkan Vekil Yardımcısı Faruk Aydın bu önerinin herhangi bir çalışma yapılmadan, konunun artı ve eksileri değerlendirilmeden gündeme alınmasını doğru bulmadıklarını belirtti. Ardından teklif oylamaya sunuldu ve oy çokluğu ile reddedildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri