İstihdam Seferberliği Rakamları Açıklandı

Ülkede devam eden istihdam seferberliğine ilişkin net rakamlar İSO Başkanı tarafından açıklandı.

İstihdam Seferberliği Rakamları Açıklandı

Ülkede devam eden istihdam seferberliğine ilişkin net rakamlar İSO Başkanı tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir süre önce başlatılan istihdam seferberliğine Türkiye genelinde gösterilen ilgi çığ gibi büyürken seferberlik ile ilgili ilk rakamlar da açıklandı. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından açıklanan istihdam seferberliğine katılım rakamları seferberliğe gösterilen yoğun ilginin de kanıtı niteliğinde.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan sadece geçtiğimiz son 1 hafta içinde 152 adet firmanın toplamda 1000 kişiye iş imkanı sağladığını açıkladı.Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz 7 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ekonomik Şurası sırasında istihdam seferberliği çağrısı yapmış ve tüm Türkiye’yi bu seferberliğe katkı sağlamaya davet etmişti.

Erdal Bahçıvan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı’nın ülke genelinde başlattığı istihdam seferberliğine ilgi ve katılımın çığ gibi büyüdüğünü, seferberliğin ilan edildiği tarih olan 7 Şubat’tan bu yana Türkiye genelinde 1 milyon kişinin işe alındığını, son 1 haftada ise 152 firmanın 1000 kişiye istihdam sağladığını, bu firmaların İstanbul Ticaret Odası’nda kayıtlı firmalar olduğunu ve gelecek günlerde katılımın daha da artarak bu sayının yükselmesini beklediklerini söyledi.

İstanbul Sanayi Odası bünyesinde oluşturulan istihdam seferberliği danışma masası, istihdam seferberliğine katılan firmalara sağlanan teşvikler ile ilgili bilgi almak isteyenler ile seferberliğe katılan firmalar listesine adını yazdırmak isteyen firmalara gerekli bilgilerin verildiğini de sözlerine ekledi.

İstanbul Sanayi Odası’nın şubat ayı olağan toplantısında konuşan Başkan Erdal Bahçıvan, ayrıca eleman ihtiyacı  olan firmaların da İSO’da oluşturulan danışma masasına başvurabileceklerini de bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 06:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER