İşverene Büyük Destek! Yeni Mezun Personel Maaşının Yarısı Devletten

Milyonlarca işvereni ilgilendiren müjdeli haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı açıkladı. Buna göre okuldan yeni mezun olan gencin istihdam edilmesi durumunda, çalışan maaşının yarısını devlet karşılayacak.

İşverene Büyük Destek! Yeni Mezun Personel Maaşının Yarısı Devletten

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlikle mücadelede yeni bir döneme geçildiğini ifade etti. Bu kapsamda yeni kararlar aldıklarını bildiren Bakan, özellikle üniversitelerden yeni mezun olan gençlerin istihdam edilmesi için yeni bir uygulamaya geçileceğini açıkladı.

MAAŞIN YARISI DEVLETTEN

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı” kapsamında işverenler, işçi sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek görüş alış verişi yaptıklarına işaret eden Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, işverenin yeni mezun gençleri istihdam etmesi adına devlet desteği vereceklerinin açıkladı. Müezzinoğlu açıklamasında, bir yıl süreyle yeni mezun üniversite mezunu gencin maaşının yarısının devlet tarafından karşılanacağını duyurdu.CESUR OLUN, GÜVENİN

Yurt genelinde yaklaşık 1 milyon 250 vatandaşın iş aradığını söyleyen Müezzinoğlu, bu rakamın en kısa sürede geri çekilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu bu noktada işverenlerin, sermaye sahiplerinin girişim yapması gerektiğine işaret etti. Yeni istihdam alanları için yatırımların şart olduğunu belirten Bakan, “bu millete güvenin” dedi.

İŞ ARAMAYAN GENÇLER DE VAR

Üniversiteden yeni mezun olan gençlerle ilgili yeni bir çalışma başlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kesimin yüzde 30'luk diliminin iş aramadığını tespit etti. İş aramayan gençlerin neden iş hayatına katılmak istemediğinin nedenleri ise hala araştırılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri