Kaçak Ördek Avcılarına Rekor Para Cezası

Ulubat Gölü'nde yakalanan 3 kaçak avcıya rekor denecek miktarda para cezası kesildi. Kaçak avcılara yönelik düzenlenen operasyonda 22 sakarmeke ve 42 elmabaş ördeğinin avlandığı tespit edildi. Avcılara ise yaklaşık 33 bin lira para cezası kesildi.

Kaçak Ördek Avcılarına Rekor Para Cezası

Bursa’nın Ulubat Gölü'nde kaçak avcılara göz açtırılmıyor. Kaçak avcılar suçüstü yakalandı. Ekipler kaçak olarak avlanan 3 kişiye 32 bin 889 TL para cezası kesti.

Bir ihbarı değerlendirerek operasyon düzenleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki 2. Bölge Müdürlüğü Koruma ve Denetim Ekibi 3 avcıya para cezası yağdırdı. Avcıların AVBİS sistemine kayıtlı olmadıkları tespit edildi. İzinsiz yapılan avlanmanın faturası ise ağır oldu. Yapılan açıklamaya göre 3 kaçak avcıya toplamda 33 bin liraya yakın ceza kesildi.

OTOMOBİLİN ARKASINDAN ÇIKTIKoruma ve Denetim ekipleri aldıkları ihbar ardından harekete geçti. Bursa Uluabat gölünün hemen yanında bulunan Gölyazı Mahallesi'nde ihbar edilen noktaya düzenlenen baskında, kaçak avcının otomobilinin bagajında avlanmış ördekler ele geçti. Kaçak avcılarda baskın sırasında araç içinde yakalandı. Koruma ve Denetim ekiplerine bölgedeki jandarma kuvvetleri de destek verdi.

Yetkililer aracın bagajında 22 sakarmeke ve 42 elmabaş ördeğinin avlandığını gördü. AVBİS sistemi kontrol edilerek avlananların sisteme kayıtlı olmadığı belirlendi. Yetkililer kaçak avcıların 3’üne toplamda 32 bin 889 lira para cezası kesti.

KORUMA VE DENETİM EKİPLERİ UYARDI

Olay ardından açıklama yapan yetkililer vatandaşların bu konuda hassas davranmasını ve şüpheli durumları ilgili mercie bildirmelerini istedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri