Kapadokya Havalimanı Kapanıyor!

Nevşehir'de bulunan Kapadokya hava limanının kapatılacağı yönünde bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre tadilat nedeniyle kapanma süresinin 5 ay olacağı konuşulanlar arasında yer alıyor.

Kapadokya Havalimanı Kapanıyor!

Nevşehirde bulunan Kapadokya havalimanının kaptılacağı yönünde bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre tadilat nedeniyle kapanma süresinin 5 ay olacağı konuşulanlar arasında yer alıyor. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kapadokya hem doğal güzellikleri hem de ekonomisi ile dikkat çekiyor. Herhangi bir yaz turizmi ya da kış turizmi sağlamamasına rağmen sadece doğal güzellikleri içi dahi her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin gelmesini sağlayan Kapadokya kara ve hava yolu ulaşımı sunuyor. 

Genellikle turistlerin hava yolunu kullanarak geldikleri düşünüldüğü zaman Nevşehirde bulunan Kapadokya havalimanının da her yıl milyonlarca kişiyi ağırladığı ortaya çıktı. Ancak bir süredir bölgedeki havalimanının bilinmeyen bir sebepten dolayı kapatılacağı konuşulmaya başlamıştı. Bu durum çeşitli tartışmalara neden olurken sonunda merak edilen konu hakkında havalimanı yetkilileri tarafından bir açıklama yapıldı. 

Havalimanının pek çok şehirden yolu taşıdığı ve aktif bir şekilde hizmet verdiği bilinirken kapanacak tartışmaları turistleri korkuttu. Havalimanı yetkilileri tarafından Nevşehir'de bulunan Kapadokya havalimanının kapatılacağı ancak bu sürecin geçici olacağı açıklandı. 5 ay süreyle kapalı olacak havalimanının bu süreç içerisinde daha kaliteli hizmet vermek için yenileneceği ve eksikliklerinin tamamlanacağı açıklandı. Havalimanının 1 Mayıs tarihinde hizmete kapatılacağı ve sonrasında 30 Eylül tarihine kadar tadilat sebebiyle herhangi bir şekilde hizmet vermeyeceği açıklandı. Bu süreç içerisinde ziyaretçilerin kara yolunu kullanmaları sağlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri