Levrekte Fiyat Farkı Şaşkınlık Yaratıyor!

Balıkesir'in il merkezine 100 kilometre mesafede yer alan Bandırma'da levrek fiyatı 10 liradan alıcı bulurken, Balıkesir'de ise levrek fiyatının 30 ila 60 TL arasında değiştiği belirtildi. 

Levrekte Fiyat Farkı Şaşkınlık Yaratıyor!

Balıkesir ve Bandırma arasında balık fiyatlarında fark gözlemlendiği belirtildi. Balıkesir il merkezine 100 kilometre mesafede bulunan Bandırma'da levrek fiyatının 10 lira olduğu belirtilirken, Balıkesir'in merkezinde ise 30 lira seviyesinde 60 lira seviyesine kadar fiyat farkı görüldüğü bildiriliyor. 

Levreğin 10 Liradan Satılması Zor

Balıkesir'de balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Orhan Yıldız konu hakkında açıklamalada bulunarak, havaların sıcaklığından dolayı bu sene içerisinde balık bulunmadığını dile getirerek, Bandırma'da levreğin 10 liradan satışının yapılmasının zor olduğunu ifade etti. Balık fiyatlarının yüksek seyrettiğine vurgu yapan Yıldız, sardalyanın 10 lira, hamsinin 20 lira, levreğin 30 lira, 40 lira ve 60 lira arasında fiyatı olduğunu bildirdi. Çipura fiyatının ise 50 liradan alıcı bulduğuna dikkatleri çeken Yıldız, barbunların 50 ila 70 lira aralığında bir fiyattan, lüferin ise 150 liradan satıldığını aktardı. 

Çanakkale levreğinin 60 lira seviyesinden alıcı bulduğunu bildiren Yıldız, yetiştirme levreklerin fiyatının ise 30 ila 40 TL arasında olduğunu kaydetti. Yıldız Bandırma'da 10 liradan satışı yapılan levreği kendisinin de alabileceğini ifade ederek, 10 liradan levrek olursa, kendisine 10 kasa hatta 20 kasa gönderebileceklerini belirtti. 

İklimler Sıcak, Bu Balıkların Fiyatı Yüksek

Bandırmalı balıkçı Cem Tecimen ise konu hakkında açıklamalarda bulunarak, iklimlerin sıcak seyretmesinden dolayı bu sene hamsinin, istavritin ve çinekopun fiyatının yüksek olduğunu bildirdi. Halkın daha çok iri balıklara yöneldiğinin altını çizen Tecimen, levreğin 10 lira seviyesine kadar inmesiyle birlikte iri balığa akın başladığını belirtti. 

Tecimen ayrıca levreğin şu anda 10 liradan alıcı bulduğuna dikkatleri çekerek, bir levreğğin yarım kilo geldiğini ve herkesi levrek yemeye davet ettiğini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri