Maliye Bakanı: 31 Mayısa Kadar Uzatıldı

Vergi ve SGK primi yapılandırma imkanını kaçıran vatandaşlara müjde! Süre Mayıs ayının sonuna kadar uzatıldı. Maliye Bakanı Naci Ağbal detayları açıkladı.

Maliye Bakanı: 31 Mayısa Kadar Uzatıldı

Vergi ve SGK prim borcu olan vatandaşlara iyi haberi Maliye Bakanı Naci Ağbal verdi. Ağbal yapılandırma süresini kaçıranlara ikinci bir şans verildiğini, sürenin 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Bakan bunun yanında yapılandırmadan yararlanan ve düzenli olarak taksitlerini ödeyenlere ise “faizsiz taksit” müjdesini verdi.

Torba kanun tasarısında yer alan, vergi ve SGK borçlarını düzenleyen kanunda düzenleme yapıldı. Maliye Bakanlığı tarafından verilen önergeyle yapılan değişiklik Kasım ve Aralık aylarında taksitlerini ödeyemeyen borçluları sevindirdi.

SON GÜN 31 MAYIS!Maliye Bakanı Naci Ağbal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşlardan sürenin uzatılmasına dair talep aldıklarını, hükümetin talepleri masaya yatırarak bu yönde bir karar aldığını ifade etti.

Yeni düzenlemenin, geçtiğimiz yıl kasım ve aralık aylarında borç taksitlerini ödeyemeyen vatandaşları ilgilendiği görüldü. Söz konusu aylarda taksitlerini ödeyemeyerek, yapılandırma hakları düşen vatandaşlar böylelikle 2. bir şans yakalamış oldu. Gecikmiş vergi ve SGK prim taksitlerinde son ödeme tarihi ise 31 Mayıs olarak açıklandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada vergi ve SGK prim borcu ödeyenlere iyi bir haber daha verdi. Borç ödemelerini düzenli olarak ödeyen vatandaşlar, değişiklik sonrasında bütün taksitlerini faizsiz olarak uzatma hakkını elde etti.

Düzenlemeyle, borç yapılandırmasını peşin ödeme olarak düzenlemiş ve bir nedenle ödeme yapamamış vatandaşlarda; taksit ödemeleri için ifade edilen 31 Mayıs tarihine kadar ödemelerini yapma hakkına sahip oldu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri