Markalı Bayilikte Lider Çiğköfte

Küçük sermaye harcayarak kendi işinin başına geçmek isteyenler markalı bayilik sektörünün her geçen gün büyümesine katkı sağlıyor. Sektörün öncü alanı ise etsiz çiğ köfte olarak kendini gösteriyor.

Markalı Bayilikte Lider Çiğköfte

Büyük sermayeye ihtiyaç duymadan kendi işini kurma isteye vatandaşların son yıllardaki gözde tercihi markalı bayilik olarak gerçekleşiyor. Ünlü markaların bayiliğini küçük sermayelerle alan vatandaşlar hem kendi işlerinin başına geçiyor hem de karlı kazançlar elde ediyor. Hazır gıdadan restoran zincirlerine kadar geniş bir alanı kapsayan markalı bayilik sistemi Türkiye’de her geçen gün artarak devam ediyor.

SERMAYE KÜÇÜK KAZANÇ BÜYÜKMarkalı bayilik sisteminde son yıllardaki değişim ve gelişim ardından, etsiz çiğköfte alanında oldukça rağbet gören bayilikler içerisinde yer aldı. Sektörde 50’den fazla marka, otuz binden fazla şubesiyle vatandaşlara hizmet veriyor. Yapılan açıklamaya göre bir şubenin aylık cirosu 20 bin liradan fazla oluyor. Hesabı yıllık olarak yaptığımızda ise bu tutar yedi milyardan fazla çıkıyor. Tüm bu cironun üzerine birde süpermarket ve restoranlara ürün temini eklendiğinde yıllık cironun on milyar lirayı geçtiği belirtiliyor.

Sektörde kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünleriyle tanınan Kahta Çiğköfte pazarın öncüleri arasında bulunuyor. Kahta Çiğköfte yetkilisinin açıklamasına göre şirketin yurt çapında 25 farklı kentte toplam 310 şubesi bulunuyor. Şirketin 2017 hedefi ise şube sayısını 360’a çıkarmak olarak ifade ediliyor. Markalı bayilik çalışmalarının halen devam ettiğini bildiren yetkili, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin 15 bin lira gibi küçük bir sermaye birikimiyle zincire katılabileceğini açıkladı. Bayiliğin ilk aşamasında 150 kilo etsiz çiğköfte ise Kahta Çiğköfte tarafından veriliyor. 150 kilo çiğköfte için herhangi bir ücret ödenmezken, şirket bayilik alanlara eğitim desteği de sağlıyor.

60 BİN İSTİHDAM

Sektörün Türkiye ekonomisine sağladığı istihdam rakamları ise hiçte azımsanacak seviyede değil. Her çiğköfte bayisi en az 2 çalışanla faaliyetlerini sürdürüyor. Buda genel toplamda en az 60 bin istihdam olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri