Mehmet Şimşek İş Adamlarına Moral Verdi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin gündemini oluşturan birçok önemli konuda açıklama yaptı.

Mehmet Şimşek İş Adamlarına Moral Verdi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Malatyalı İşadamları Derneğinin (MİAD) 63'üncü aylık toplantısının onur konuğu olarak toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin en önemli pazarının Avrupa Birliği olduğunu söyledi. Şimşek ayrıca iş adamlarına seslendi ve kısa vadede yaşanan iniş çıkışların moral bozmaması gerektiğini ve zorlu sürecin büyük bir kısmını geride bıraktıklarını ifade etti.Malatyalı İşadamları Derneğinin (MİAD) 63'üncü aylık toplantısının onur konuğu olan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin gündemini oluşturan birçok önemli konuda açıklama yaptı. Türkiye'nin yaşadığı zor sürece dikkat çeken Şimşek, sadece 2016 yılı değil 2007 yılından bu yana çeşitli sıkıntılarla uğraşıldığını söyledi.

Mehmet Şimşek, Nisan ayında gerçekleştirilecek halk oylaması hakkındaki görüşlerini de aktardı. Mevcut yapının sürdürülebilir olmadığını söyleyen Şimşek, mecburen böyle bir şeye ihtiyaç olduğunu ifade etti. Mükemmel bir sistem olmadığı için değiştirdiğini vurgulayan Şimşek, sistemin bu haliyle sürdürülmesi durumunda çok önemli siyasi ve ekonomik dar boğazları getirebileceği yorumunda bulundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, anayasa değişikliğinin dengeler gözetilmeden değil, kuvvetler ayrılığına önem verilerek yapıldığını söyledi.

Mehmet Şimşek, yargının milletin iradesiyle şekillenmesi gerektiğini belirtti ve HSYK’nın üye seçimine ilişkin olarak değerlendirme yaptı. Şimşek, bu sistemin demokrasinin iyi işlemesi için yapıldığını ve çift başlılığın büyük tehlike olduğunu söyledi.

Mehmet Şimşek konuşmasında Malatyalı işadamlarına seslendi.  Kısa vadede yaşanacak iniş çıkışların moralleri bozmaması gerektiği önerisinde bulunan Şimşek, zor bir dönemi neredeyse geride bıraktıklarını ifade etti. 2016 gibi çok zor bir yılda ARGE reformu, işgücü piyasası reformu yapıldığını aktaran Şimşek, en zor günlerde bile ilerleme olduğunu ve harika bir girişimcilik ruhunun olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER